Zelenski’den Donetsk vurgusu: Cephenin en kanlı yerlerinden biri

Zelenski'den Donetsk vurgusu: Cephenin en kanlı yerlerinden biri

Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenskiy, ülkesinin Luhansk ve Donetsk bölgelerinde şiddetli çatışmaların sürdüğünü söyledi.

Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenski, yayımladığı görüntülü mesajda Ukrayna vatandaşlarına seslenerek, yeni yılın ilk haftasında da ön cephelerde şiddetli çatışmaların yaşandığını belirtti.

“Luhansk ve Donetsk bölgelerinde şiddetli çatışmalar sürüyor” ifadelerini kullanan Zelenski, Donetsk cephesindeki en ağır çatışmaların Bahmut ve Soledar şehirleri yönünde yaşandığını vurguladı.

Zelenski, Rus ordusunun yoğun saldırı girişimlerine rağmen söz konusu şehirlerin Ukrayna ordusunun kontrolü altında olduğuna işaret ederek, “Burası cephenin en kanlı yerlerinden biri” dedi.

Rus ordusunu, Ortodoksların Noel Bayramı vesilesiyle Ukrayna’da ilan ettiği 36 saatlik ateşkese uymamakla suçlayan Zelenski, söz konusu ateşkesin sürdüğü saatler içerisinde Donbas bölgesinde Kramatorsk ve diğer şehirlere Rus saldırılarının düzenlendiğini dile getirdi.

Zelenski, Rusya‘nın “sözüne” güvenmediklerinin altını çizerek, “Rusya’nın diplomasi ve siyaseti manipüle etme girişimleri asla işe yaramayacak” şeklinde konuştu.

Rusya ile Ukrayna arasında bugün yeniden esir değişiminin yapıldığını hatırlatan Zelenski, 50 Ukraynalı askerin serbest bırakıldığını, tüm Ukraynalı esirlerin eve dönmeleri için çalışmaya devam edeceklerini sözlerine ekledi.

Önceki Haberİlkay Gündoğan’dan derbi sonrası çarpıcı yorum!
Sonraki HaberRıdvan Dilmen Jorge Jesus’a ateş püskürdü!