Zelenski, Dnipro saldırısında ölü sayısının 30’a çıktığını duyurdu

Zelenski, Dnipro saldırısında ölü sayısının 30'a çıktığını duyurdu

Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenski, Rus ordusunun, Dnipro kentine dün düzenlediği füze saldırısında yaşamını yitiren sivillerin sayısının 30’a yükseldiğini, 30’dan fazla kişinin de kayıp olduğunu açıkladı.

Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenski, gece paylaştığı günlük görüntülü mesajında ulusa seslenerek, dün ülkesinin Dnipro kentindeki 9 katlı bir konuta Rus füzesinin isabet etmesinin ardından enkaz alanında arama ve kurtarma çalışmalarının devam ettiğini bildirdi.

Saldırı sonucu hayatını kaybeden sivillerin sayısının 30’a çıktığını kaydeden Zelenski, 30’dan fazla kişinin de kayıp olduğunu belirtti.

Zelenski, “Kurtarma operasyonu, bir canı kurtarmak için en ufak bir umut olduğu sürece devam edecektir” dedi.

Rusya‘yı Ukrayna‘da sivillere yönelik saldırılar düzenlemekle suçlayan Zelenski, bu ülkeye karşı yaptırımların arttırılması için çalışmaya devam ettiklerini kaydetti.

“DONBAS’TA ÇATIŞMALAR SÜRÜYOR”

Öte yandan, Rusya’ya karşı savaşın devam ettiği ülkesindeki cephelerde son gelişmeleri değerlendiren Zelenski, Donbas bölgesinde sıcak çatışmaların sürdüğünü söyledi.

Özelikle en yoğun çatışmaların Luhansk ve Donetsk bölgelerinde yaşandığına dikkati çeken Zelenski, “Savaş, Soledar, Bahmut ve tüm Donetsk bölgesi için Luhansk bölgesi için tek bir mola vermeden, tek bir duraklama olmadan devam ediyor” ifadelerini kullandı.

Önceki HaberBurkina Faso’da 50 kadın kaçırıldı
Sonraki HaberJaponya ve Hindistan’dan ortak hava tatbikatı