Will Smith Oscar’daki tokat skandalı sonrası terapi görüyor

Will Smith Oscar'daki tokat skandalı sonrası terapi görüyor

94’üncü Oscar töreninde Chris Rock’a attığı tokatla haftalarca konuşulan Will Smith, skandal olaydan sonra sert eleştiriler almış ve Akademi’nin etkinliklerinden 10 yıl süreyle men edilmişti. Olayın ardından hayatı zor bir sürece giren ünlü isim, terapiye gitmeye başladı.

2022 Oscar Ödülleri, 28 Mart gecesi sahiplerini buldu. Los Angeles’taki Dolby Theatre’da düzenlenen geceye ödül alanlardan çok, Will Smith’in sahneye çıkarak komedyen Chris Rock’a tokat atması damga vurmuştu.

Rock’ın Jada Pinkett Smith’in ‘alopesi’ hastalığı nedeniyle kazıttığı saçları hakkında Demi Moore’un 1997 filmine atıfta bulunarak “Jada, seni seviyorum, G.I. Jane 2, onu görmek için sabırsızlanıyorum” diyerek espri yapmıştı.

Will Smith Oscardaki tokat skandalı sonrası terapi görüyor

Üç çocuk babası Will Smith, önce bu espriye kahkahalarla gülse de eşi Jada’nın bozulduğunu görünce sahneye çıkıp; canlı yayında, herkesin içinde Chris Rock’a tokat atmıştı.

“KARIMIN ADINI AĞZINA ALMA”

Ardından yerine dönen Will Smith, sahneye doğru; “Karımın adını ağzına alma” diye bağırmış ve Chris Rock’un açıklama yapma girişimini engelleyerek aynı ifadeleri daha sert bir şekilde tekrarlamıştı.

Tokat skandalı hakkında konuştu!

53 yaşındaki oyuncu, ödülünü almak için sahneye çıktığında gözyaşlarıyla özür dilemiş ve “Akademi’den özür dilemek istiyorum, aday arkadaşlarımdan özür dilemek istiyorum. Bu güzel bir an” demişti. Smith’in tokat attığı Chris Rock’tan özür dilememesi dikkat çekmişti.

Will Smith Oscardaki tokat skandalı sonrası terapi görüyor

SINIRI AŞTIM VE HATALIYDIM”

Yaşananların ardından sessizliğini bozan Smith sosyal medya hesabından özür mesajı paylaşmış ve “Şiddet her türü zehirli ve yıkıcı. Benim dün geceki hareketlerim kabul edilemez ve affedilemez. Espriler işin bir parçası fakat Jada’nın sağlık durumuyla ilgili bir espri bana çok fazla geldi ve duygusal davrandım. Kamuoyunun önünde senden özür dilemek istiyorum Chris. Sınırı aştım ve hatalıydım. Çok utandım ve hareketlerim olmak istediğim adamı göstermiyor. Dünyada şiddete yer olmamalı” ifadelerini kullanmıştı.

Ardından Oscar Ödülleri’ni veren ‘Amerikan Sinema Sanatları ve Bilimleri Akademisi’nden istifa eden Smith, “Akademi’nin güvenine ihanet ettim. Diğer adayların ve kazananların olağanüstü çabalarını kutlama fırsatından mahrum bıraktım” açıklamasını yapmıştı.

'Hollywood' dediğiniz omurgasız bir grup insan!

10 YIL BOYUNCA MEN EDİLDİ

Olanları değerlendiren Akademi heyeti ise geçtiğimiz haftalarda Will Smith hakkında disiplin cezasını görüşmek üzere sanal olarak bir araya gelmişti. Alınan yeni kararla; Smith, 10 yıl boyunca Oscar galalarından ve diğer Akademi etkinliklerinden men edilmişti.

Will Smith Oscardaki tokat skandalı sonrası terapi görüyor

ATTIĞI TOKAT HAYATINI DEĞİŞTİRDİ

Will Smith, tokat skandalı sebebiyle kariyeri açısından zor günler geçiriyor. King Richard’taki rolüyle ilk Oscar’ını kazanan yıldız oyuncu yeni projelerden men edildi. Oyuncunun dijital projesi ‘Fast and Loose’, ünlü ‘Bad Boys’ serisinin dördüncü halkası ve Smith’in kariyerine altın harflerle yazılan ‘I am Legend’in devam filmine veda etmek zorunda kaldı.

Öte yandan Smith’in geçen yıl yayınladığı otobiyografi kitabının film haklarını satın almak için teklif veren iki dev şirket açık artırmadan geri çekildi.

Will Smith Oscardaki tokat skandalı sonrası terapi görüyor

JADA’DAN YENİ AÇIKLAMA

ABD’li aktör Will Smith’in projeleri birer birer iptal edilirken, eşi Jada Pinkett-Smith’ten bir açıklama gelmişti. Jada, “Hiçbir zaman korunmaya ihtiyacım olduğunu söylemedim” diyerek, Will Smith’in törendeki tavrının abartılı olduğunu söylemişti.

"İlişkimiz tek eşli olarak başladı ama sonra evrildi"

TERAPİ GÖRÜYOR

Tüm bu yaşananların ardından 53 yaşındaki Will Smith, Entertainment Tonight’ın haberine göre; Oscar Ödül Töreni’nde şiddet eğilimiyle dünya basınına damga vurduktan sonra terapiye başladı.

Will Smith Oscardaki tokat skandalı sonrası terapi görüyor
Önceki HaberOyuncu Bahar Öztan dördüncü kez kansere yakalandı!
Sonraki HaberAli Koç’tan flaş açıklamalar! “Saygı bekliyorsanız, saygılı olmayı da bileceksiniz”