Ünlü oyuncu Kirstie Alley yaşamını yitirdi

ABD sinemasının ve televizyonunun ünlü oyuncusu, Emmy Ödülü ile Altın Küre Ödülü sahibi Kirstie Alley’den acı haber geldi. Bir süredir kanserle mücadele eden Alley’in 71 yaşında hayatını kaybettiği duyuruldu. ‘Cheers’ ve ‘Look Who’s Talking’ (Bak Şu Konuşana) gibi yapımlardaki rolleriyle tanınan oyuncuya, “İnanılmaz bir insan ve sevgi dolu bir anne” sözleriyle veda edildi.

‘Cheers’ ve ‘Look Who’s Talking’ (Bak Şu Konuşana) gibi yapımlardaki rolleriyle tanınan Kirstie Alley, 71 yaşında yaşamını yitirdi. Alley’nin, 1983-1997 yılları arasında evli kaldığı oyuncu Parker Stevenson ile birlikteliğinden dünyaya gelen çocukları William True Stevenson ile Lillie Price Stevenson, üzücü haberi sosyal medya hesaplarından yaptıkları açıklama ile duyurdu.

KANSERE YENİK DÜŞTÜ

Konuyla alakalı paylaşımda bulunan William True ile Lillie Price, annelerinin kansere yakalandığını ve hastalıkla kısa süren bir savaşın ardından hayatını kaybettiği bildirdi.

25 sinema filmi, 54 TV yapımı, 16 sahne performansı bulunan ünlü oyuncunun çocukları, “İnanılmaz bir insan ve sevgi dolu bir anne olan Kirstie Alley’yi kaybettik…” mesajını yayınladı.

“BÜYÜK BİR GÜÇLE SAVAŞTI”

William True ile Lillie Price, annelerinin en yakın aile üyeleri tarafından sevgiyle kuşatıldığını ve büyük bir güçle savaştığını belirtti. Alley’nin çocukları, “Bizi onun hiç bitmeyen yaşama sevinci ve onu bekleyen maceraların kesinliğiyle baş başa bıraktı” ifadelerini kullandı.

“DOKTOR VE HEMŞİRE EKİBİNE MİNNETTARIZ”

“Ekranda ne kadar harika görünüyorsa gerçek hayatta daha da harika bir anne ve büyükanneydi” diyen True ile Lillie, annelerinin tedavisi sırasında görev alan doktor ve hemşire ekibine gösterdikleri bakım için minnettar olduklarını da açıkladı.

JOHN TRAVOLTA İLE ROL ALMIŞTI

Alley, çok sevilen uzun soluklu dizi ‘Cheers’da bar yöneticisi ‘Rebecca Howe’u canlandırmıştı. 1991 yılında bu dizideki rolüyle Emmy ödülü alan oyuncu, diğer rollerinin yanı sıra ‘Look Who’s Talking’de John Travolta ile birlikte oynamıştı.

Daha sonra devam filmleri de çekilecek olan bu seri ve John Travolta’yla oynadığı başrol, Kirstie Alley’nin tüm dünya tarafından tanınan ve sevilen bir yıldız olmasını sağlamıştı. Oyuncu, 1992’de müzikal dalında Altın Küre kazanmıştı.