Cumartesi, Şubat 24, 2024
Ana SayfaGenelUluslararası Film Festivali Başlıyor

Uluslararası Film Festivali Başlıyor

Mardin’de birincisi düzenlenecek olan 1.Uluslararası Kısa Film Festivalinin hazırlıkları devam ediyor. 3 gün sürecek olan dev festivalde, sinema sektöründen önemli isimler yer alacak.

Açılış gecesi sunucusu ARZU YANARDAĞ ile başlayan program’da,

Kapanış gecesi sunucuları ise WİLMA ELLES ve SEFA ZENGİN’in sunacağı Dev Festival’in Jüri koltuğunda Jüri başkanı ASUMAN DABAK Ve ALPER MESTÇİ  ile BURAK SARIMOLA yer alıyor.

ERKAN KOLÇAK KÖSTENDİL Kapanış gecesin’de 12 Numaralı Adam Tiyatro Oyunu ile gecede yerini alacak.

EMİN OLCAY ve HAYAT OLCAY’a Yaşam Boyu Onur Ödülü verilecek. TURGAY TANÜLKÜ ve Yeşilçam’ın sevilen ismi YAŞAR KUTBAY söyleşileri de festivalde yerini alacak isimlerden. 3 gün sürecek olan 1.Uluslararası Mardin Kısa Film Festivali, Doğu’nun tarih kokan asırlık şehri Mardin’de düzenlenecek.

Festival Başkanlığını Sincar Medya’dan ZEKİ SİNCAR’ın üstlendiği Festival Başkan Yardımcılığını ADEM SİNCAR’ın yaptığı ve Mezopotamya Sinemacıları Kültür Tanıtım Derneği’nin de yer aldığı festivalin çalışmaları sürüyor.

6 Aralık 2023 tarihinde başlayacak olan organizasyonda, dünya çapında ödüllü yönetmenler ile sinema sektöründen önemli isimler de yer alacak. Festival hakkında konuşan ZEKİ SİNCAR, “Bu festivali, sinema ve Yeşilçam’ı yeniden sevdirmek, doğunun incisi olan Mardin’de, Mardin’in güzelliklerini ve Mezopotamya’nın tarihini anlatmak adına başlattık” ifadelerini kullandı.

Dream Türk ekranlarından da canlı izlenebilecek.

En Son Okunanlar

En Çok Okunanlar