Trabzonsporlu futbolcu Manolis Siopis: ‘Yunan halkı Türkiye’nin yanında’

Trabzonsporlu futbolcu Manolis Siopis: 'Yunan halkı Türkiye'nin yanında'

UEFA Avrupa Konferans Ligi play-off turunda Basel ile oynayacak Trabzonspor’da Yunan futbolcu Manolis Siopis, karşılaşma ile ilgili görüşlerini aktardı. Siopis, Kahramanmaraş’ta meydana gelen depreme ilişkin, “Birbirimize çok yakınız, kültürlerimiz çok benzer. Yunan halkı, Türkiye’ye her zaman yardıma gelmeye hazır olacaktır” ifadelerini kullandı.

Trabzonsporlu Manolis Siopis, UEFA Konferans Ligi’nde Basel ile perşembe günü oynayacakları maç öncesinde basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

Manolis Siopis

“TÜRKİYE OLARAK HEP BİRLİKTE OYNAYACAĞIZ”

Sözlerine Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremle başlayan 28 yaşındaki Yunan futbolcu “Deprem nedeniyle çok üzgünüm. Maçla ilgili çok söyleyebilecek bir şey yok. Bu maçı Türkiye olarak hep birlikte oynayacağız. Türkiye bir bütün olduğunu gösterecek. Taraftarlardan bilet almalarını ve bizimle olmalarını rica ediyorum. Bu bilet geliri depremzedelere gidecek. Bütün dualarım depremden etkilenen ailelerin daha güçlü olması” dedi.

“YUNAN HALKI HER ZAMAN TÜRKİYE’NİN YANINDA”

Kurtarma çalışmalarında Yunan ekipleriyle Türk halkının sevgi dolu görüntülerinin hatırlatılması üzerine Siopis “Hepimiz insanız, hepimiz eşitiz. İki farklı ülke olabiliriz ama bence aynıyız. Birbirimize çok yakınız, kültürlerimiz çok benzer. Yunan halkı, Türkiye’ye her zaman yardıma gelmeye hazır olacaktır. Çok güzel görüntüler gördüm ve çok duygulandım” açıklamasını yaptı.

Önceki HaberDepremde kimsesiz kalan çocuklara organ mafyası tehlikesi
Sonraki HaberYunan gönüllüler, Türkiye ve Suriye’deki depremzedelere yönelik yardımlarını sürdürüyor