Ana SayfaMagazinTom Cruise 'Görevimiz Tehlike' için uçak kanadında!

Tom Cruise ‘Görevimiz Tehlike’ için uçak kanadında!

‘Top Gun’, ‘Jack Reacher’ ve ‘Last Samurai’ gibi başarılı yapımlarda rol alan yıldız isim Tom Cruise, ‘Görevimiz Tehlike’ serisinin yeni halkası için yaptığı tehlikeli bir gösteriye imza attı. Bir uçağın kanadına çıkan aktör ile serinin yönetmeni Christopher McQuarrie’nin aralarında konuşmasıyla, eğlenceli anlar ortaya çıktı.

Hollywood’da gişe rekorları kıran filmlerindeki aksiyon sahnelerinde dublör kullanmamasıyla ünlü olan 60 yaşındaki Tom Cruise, bu cesur tavrını bir kez daha gösterdi. Aktör, Güney Afrika’daki Blyde Nehri Kanyonu üzerinde uçan II. Dünya Savaşı’ndan kalma küçük bir çift kanatlı uçağın üzerinde dururken görüldü.

Önümüzdeki sene çıkacak olan yeni ‘Görevimiz Tehlike’ filminin çekimleri için uçuş dersleri alan Cruise, sosyal medyada yayınlanan kısa bir videoda tehlikeli bir gösteri yaptı. Ünlü isim, ölüme meydan okuyan şovu sırasında kask takmazken, kahverengi bir ceket ve ona uygun bir pantolon giydi.

“YAKIT AZALIYOR”

Cruise’un, videoda şu ifadeleri kullandığı duyuldu:

Herkese merhaba, keşke orada olabilseydim. Ekstra gürültü için özür dilerim. Gördüğünüz gibi ‘Görevimiz Tehlike’nin son bölümünü çekiyorum. Şu anda Güney Afrika’daki muhteşem Blyde River Kanyonu’nun üzerindeyiz ve izleyicilerin bu filmi yerel sinemalardaki beyaz perdelerde izlemesi için yapıyoruz.

Ardından başka uçak, ünlü ismin olduğu uçağa yaklaşırken yaklaşırken, yönetmen Christopher McQuarrie’nin sesi geldi ve Cruise’a filme geri dönmeleri gerektiğini söyleyerek; “Rahatsız ettiğim için üzgünüm Tom. Işığı kaybediyoruz ve yakıt azalıyor” dedi.

“SİNEMALARDA GÖRÜŞÜRÜZ”

Bunun üzerine Cruise; “Gitmemiz gerekiyor öyle mi? Yakıtımızın az olması iyi değil” şeklinde konuşmasının ardından kameraya gülümseyerek selam verdi ve “Sinemalarda görüşürüz” dedi. Sonrasında uçaklar, Hollywood yıldızı hala kanadın üzerinde dururken aşağı doğru süzüldü.

“HELİKOPTERLERİ GÖRMEYE BAŞLADIK”

DailyMail’in haberine göre; konik seride Ethan Hunt’ı oynayan Tom, sosyal medyada gündem olan videosunun öncesinde ise, film için çektikleri bir sahne yüzünden yürüyüş yapan bir çiftten özür dilemesiyle de adından söz ettirdi.

Jason ve Sarah Haygarth, prodüksiyon ekibinin helikopterini gördüklerinde yakınlarda yürüyüşe yapıyorlardı. Jason, Extra’ya konuşarak, “Yürüyüşün sonuna doğru, bir vadiye yaklaşan ve insanları tepeden aşağı indiren helikopterleri görmeye başladık ve ‘Bu doğru görünmüyor’ dedik” ifadelerini kullandı ve ekledi.

O insanların kameraman olduklarını öğrendik. Prodüksiyon ekibinden biri tarafından durdurulduk ve bize ‘Gidemezsiniz. Helikopteri tepeden indireceğiz…’ dediler.

YÜRÜYÜŞ YAPAN ÇİFTTEN ÖZÜR DİLEDİ

Helikopterler indikten sonra çift yollarına devam etti ve orada bir yamaç paraşütüne binen Tom’a rastladılar. Sarah, “Onun Tom olduğunu hemen anlayabildim. Oraya vardığımızda insanlar ‘Görevimiz Tehlike’nin çekimleri hakkında konuşuyorlardı, ama ben Tom yerine bir dublör görmeyi bekliyordum” dedi.

Jason ise, “Tom bizden gürültü için özür diledi ve ‘Üzgünüm, yürüyüşünüzü bozduğumuzu biliyorum’ dedi. Ona ne yapacağını sorduğumuzda, atlayacağını ve bunun iyi gitmesini umduğunu söyledi. Biz de iyi şanslar dedik” şeklinde konuştu.

“İZLEYİCİYİ NASIL EĞLENDİREBİLİRİM?”

Yıldızın aksiyon sahnelerinde dublör kullanmak yerine kendisi oynama konusunda uzun bir geçmişi var; özellikle de yüksek yerlerde tehlikeli akrobasilerin oyuncunun kartviziti haline geldiği ‘Görevimiz Tehlike’ serisinde.

New York Post’ta yer alan habere göre; ünlü isim, bu yıl Cannes Festivali’nde kendi sahnelerinde kendisi oynamak için hayatını riske atmasını sorgulayanlar için, “Kimse Gene Kelly’ye ‘Neden dans ediyorsun?’ diye sormadı. Her zaman ‘Bu tür bir aksiyonla bir izleyiciyi bir filme nasıl çekebilirim? Ve onları nasıl eğlendirebilirim? Ne yapabilirim?’ diye düşündüm ve bu sanat formunu zorlamak istedim” diye cevap vermişti.

İLGİLİ HABERLER

POPÜLER GÜNDEM