Ana SayfaMagazin'Tayt' çıkışı gündem olan Nükhet Duru: Nerede kaldı fikir özgürlüğü?

‘Tayt’ çıkışı gündem olan Nükhet Duru: Nerede kaldı fikir özgürlüğü?

Nükhet Duru, Çırağan Sarayı’nda katıldığı bir davet öncesi gazetecilerle konuşarak, çok konuşulacak bir ‘tayt’ açıklamasında bulunmuş; “Bu tayt olayına bir ‘dur’ deyin artık” ifadelerini kullanmıştı. Gündem olan sözlerin ardından şarkıcı, katıldığı bir programda sözlerinin arkasında durduğunu belirterek çok konuşulacak açıklamalarda bulundu.

Geçtiğimiz haftalarda bir giyim firmasının Sonbahar Kış 22-23 koleksiyonunun defilesine katılan Nükhet Duru, basın mensuplarıyla konuşarak kadınların tayt giymelerinden rahatsız olduğunu söylemişti.

Ünlü şarkıcı şu açıklamayı yapmıştı:

Herkes sevdiğini, istediğini giyebilir ama ne olur bu tayt olayına bir ‘dur’ deyin artık. Hiç sevmiyorum. Tunikle giyilirse tamam ama öbür türlü çorapla sokakta dolaşan bir sürü hanımefendi görüyoruz. Bu hoş bir görüntü değil. Sevmiyorum, bu anlamda fikrimi saklayacak değilim. Görsellik devreye girince, yurt dışından gelen modayı çok yanlış uyguluyor insanımız.

Tayt çıkışı gündem olan Nükhet Duru: Nerede kaldı fikir özgürlüğü

“İYİ VÜCUT GÖRMEK HEPİMİZİN HOŞUNA GİDER”

Duru’nun ‘tayt’ çıkışı gündem olurken; Pınar Altuğ konu hakkında şu ifadeleri kullanmıştı; “Bu konuda ben bile bazen kendimle çelişiyorum, çünkü benim için estetik görüntü önemlidir. Kadın, adam, çoluk, çocuk meselesi değil, güzel bir şey görmek hepimizin hoşuna gider. İyi bir vücut görmek hepimizin hoşuna gider. Biri şık giyindiğinde ‘Bugün ne kadar hoşsun’ deriz birbirimize. Beğenmediğin zaman ‘Bugün çirkin olmuşsun’ demek doğru mu? Doğru. Ben de bir yandan giyindiğimde iyi görüneyim isterim ama bu özgürlüğü kısıtlamakta olmamalı. Bazen ‘Keşke giymeseymişim’ derim, sonra da ‘Giymek istemişse giymiştir, onun özgürlüğü’ derim. Kendi içimde bile çelişkili konu. O yüzden Nükhet’e ne ‘haklı’ ne de ‘haksız’ diyeceğim.”

Tayt çıkışı gündem olan Nükhet Duru: Nerede kaldı fikir özgürlüğü
Lerzan Mutlu 'tayt' tartışmasına son noktayı koydu

BEN BU SÖZLERİ AYLAR ÖNCE SÖYLEDİM”

Gündem olan sözlerin ardından, daha önce ‘sahne kostümü’ tartışmalarının fitilini ateşleyen İzzet Yıldızhan da konuya dahil olarak kendi görüşlerini belirtmişti. İzzet Yıldızhan, şu ifadeleri kullanmıştı:

Nükhet haklı ama biraz geriden geliyor sanırım. Ben bu sözleri aylar önce söyledim. İlk önce insanlar beni eleştirse de daha sonra haklı bularak özür de dilediler. Ben de, Nükhet de düşüncelerimizi söyledik ve buranın Türkiye olduğunu belirttik.

“KADINLARLA İLGİLİ SÖYLEDİM”

Okan Bayülgen’in TV 100’de yayınlanan ‘Uykusuzlar Kulübü’ programına konuk olan Nükhet Duru, “Sen o sözleri erkeklerle ilgili mi, yoksa kadınlarla ilgili mi söyledin?” sorusunu şöyle yanıtladı; “Ben kadınlarla ilgili söyledim. Bu konuda kanaat önderi olduğum için değil. Yoldan geçerken bir anda ‘Tayt giymeyin’ demedim. Bir defile sonrasında mikrofon uzattılar, ‘En sevmediğiniz kılık nedir?’ diye sordular.”

Tayt çıkışı gündem olan Nükhet Duru: Nerede kaldı fikir özgürlüğü

Duru, sözlerini şöyle sürdürdü:

En sevmediğim kılık tayt. Her şeyin bir adabı var. Birtakım kılıkların yeri ve zamanı var. Sokağa çıktıkları zaman hiç şık görünmüyorlar. Çünkü altına tank gibi bir spor pabuç giyiyorlar. ‘Bu nedir acaba?’ diyorsun. Ben bunu beğenmek zorunda değilim. Nerede kaldı fikir özgürlüğü?

Nükhet Duru'nun 'tayt' açıklamasına Aydilge'den tepki!

İLGİLİ HABERLER

POPÜLER GÜNDEM