Ana SayfaMagazinTalat Bulut: Ne kadar şöhret olup olmadıklarına bakmak lazım!

Talat Bulut: Ne kadar şöhret olup olmadıklarına bakmak lazım!

Yakında çekimlerine başlayacağı televizyon dizisi için hazırlanan Talat Bulut, önceki gün Nişantaşı’ndaki bir kuaför çıkışı objektiflere takıldı. “Oyunculuğumu besleyecek karakterleri canlandırmaya seviyorum” diyen 66 yaşındaki sanatçı, yeni ve genç oyuncuların popülarite nedeniyle setlerde disiplinsiz tavırlar sergilemesinden rahatsız olduğunu söyledi.

SEÇKİN ŞENVARDAR / MİLLİYET
‘Yasak Elma’nın Halit Argun’u Talat Bulut, son olarak ‘Mahkum’ dizisinde ‘Sinyor’ karakterini canlandırdı. Nişantaşı’nda görüntülenen Bulut, başrolünü Akın Akınözü ile paylaşacağı, Eylem Canpolat’ın yazdığı, Aytaç Çiçek’in yöneteceği, yeni sezonda ekranlara gelecek ‘Tuzak’ adlı dizideki rolü hakkında açıklama yaptı.

“TRAVMATİK ROLLER BANA İYİ GELİYOR”

Usta oyuncu, “Bana yakışan bir rol, hafif psikolojik travmaları olan iş insanını oynayacağım. Seviyorum bu rolleri, oyunculuğu besliyor bu karakterler. Sürekli düzgün, iniş çıkışları olmayan adamlar gerçek oyuncuları besleyen karakterler değil. Daha travmatik, karakteri zorlayıcı, seyircinin ilgisini çekecek hale dönüştürmek, öyle karakterleri oynamak daha iyi geliyor bana” şeklinde konuştu.

Talat Bulut: Ne kadar şöhret olup olmadıklarına bakmak lazım
'200 bin TL almışım çok mu?'

“İSPANYA’DA OYNASAYDIM ANTONIO BANDERAS PİYASADA OLMAZDI”

Türk dizilerinin artık dünyanın pek çok noktasında yayınlandığını dile getiren Bulut, 1993 yılında İspanya ve Kanada’dan oyunculuk için teklif aldığını ancak değerlendiremediğini açıkladı.

“Yurt dışından teklif gelse yapar mısınız?” sorusu üzerine dil eksikliğinin önemli olduğunu ve Türk oyuncuların yurt dışına açılmasını bilmediğini söyleyen Bulut, şu ifadeleri kullandı:

Zamanında teklif geldi de biz değerlendirmesini öğrenemedik. İspanya’dan ve Kanada’dan çok iyi bir teklif gelmişti, yapmadık. Pişmanlık değil de gerçekten yapıyor olsaydık, İspanya’dan 93 yılında teklif gelmişti. ‘La Pasion Turko’ diye bir kitap yazılmıştı, bestseller olmuş bir kitap. ‘Keşke orada oynasaydım’ dedim. Hatta espri yaparım; ‘Antonio Banderas bugün piyasaya çıkmazdı’ diye. Bizden yapanlar var, işte Haluk Bilginer oynuyor. Biz yurt dışına açılmasını bilmiyoruz. Bu saatten sonra gitmek… O çok iyi bir pazarlama yöntemi. Bir kere dil eksikliği var. Belli bir şeyden sonra dil öğrenmek kolay değil.

Talat Bulut: Ne kadar şöhret olup olmadıklarına bakmak lazım

“POPÜLARİTENİN GETİRDİĞİ DİSİPLİNSİZLİK VAR”

Talat Bulut, yeni genç oyuncuların popülarite nedeniyle disiplinsizlik tavırlar göstermesinden rahatsız olduğunu söyledi. “Yeni oyuncuların çok havalı ve kaprisli olduğuna katılıyor musunuz?” sorusu üzerine 66 yaşındaki sanatçı, gençlerin kariyerlerinin uzun ömürlü olup olmayacaklarına bakmak gerektiğini vurguladı.

İyi oyuncular da çıkıyor, iyi oyunculara karşı değilim. Onların var olma biçimlerini seviyorum ama aynı zamanda popülaritenin getirdiği bir disiplinsizlik var, beni rahatsız eden o. İyi oyunculuk gerçek aktörlük… İnsanların kişiliğini daha disipline eden, iş hayatlarını daha disipline eden, set hayatlarını daha disipline eden formüle dönüşmesi lazım. Eğer yoksunsanız bu yaratıcılıktan sizi disiplinsizliğe itiyor. Ne kadar şöhret olup olmadıklarına bakmak lazım. Yani her televizyon dizisinde oynayan insan illa şöhret olacak anlamına gelmiyor. Onların kaderlerine bakmak lazım. Ne kadar uzun ömürlü oluyorlar ona bakmak lazım.

'Çektiniz mi bizi?'

İLGİLİ HABERLER

POPÜLER GÜNDEM