Pazar, Mayıs 19, 2024
Ana SayfaGündemSon dakika: İstanbul'da hava daha da soğuyacak! Meteoroloji duyurdu: Kar geliyor

Son dakika: İstanbul’da hava daha da soğuyacak! Meteoroloji duyurdu: Kar geliyor

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemiz genelinin parçalı ve çok bulutlu, ülke geneli (Doğu Anadolu’nun doğusu ve Doğu Karadeniz’in doğusu dışında) yağmur ve sağanak yağışlı, Akdeniz kıyıları gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Marmara’nın doğusu, Güney Ege kıyıları, Antalya merkez ile batısı, Isparta ve Burdur’un doğusunda kuvvetli, Mersin ve Adana’da yer yer çok kuvvetli, Antalya’nın doğusunda çok kuvvetli ve yer yer şiddetli olması bekleniyor.

Haberin Devamı

class=’medyanet-inline-adv’>

HAVA SICAKLIĞI: Hava sıcaklıklarının Marmara ve Kıyı Ege’de mevsim normallerinin 3 ila 5 derece altında, diğer yerlerde mevsim normalleri civarında seyretmesi bekleniyor.

RÜZGAR: Genellikle güneyli, kuzeybatı kesimlerde kuzeyli yönlerden, hafif ara sıra orta kuvvette, yağış anında kuvvetli esmesi bekleniyor.

Son dakika: İstanbulda hava daha da soğuyacak Meteoroloji duyurdu: Kar geliyor

UYARILAR

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yapılan son değerlendirmelere göre; İzmir, Aydın, Manisa, Muğla, Kocaeli, Sakarya, Yalova, Bursa, İstanbul, Antalya merkez ve batısı, Isparta ve Burdur’un doğusunda kuvvetli (21-50 kg/m2), Mersin ve Adana’da yer yer çok kuvvetli (21-75 kg/m2), Antalya’nın doğusunda çok kuvvetli ve yer yer şiddetli (51-100 kg/m2) sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor. Yağışların Antalya’nın doğusunun 1500 m üzeri yüksek kesimlerinde (özellikle Antalya-Konya yolunun Alacabel mevkiinde) kuvvetli karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Kuvvetli yağışlarla birlikte sel, su baskını, yıldırım, ulaşımda aksamalar, yağış anında kuvvetli rüzgar, yerel dolu yağışı gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

Haberin Devamı

class=’medyanet-inline-adv’>

KUVVETLİ SAĞANAK YERİNİ KAR YAĞIŞINA BIRAKACAK

Yapılan son değerlendirmelere göre; Kocaeli, Sakarya, Yalova, Bursa ile kuzey ilçeleri ağırlıklı olarak İstanbul’da kuvvetli sağanak yağış bekleniyor. Yağışların zamanla 1000 m üzeri yüksek kesimlerde kar yağışı şeklinde olacağı tahmin ediliyor. Kuvvetli yağışlarla birlikte sel, su baskını, ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI: Rüzgarın Marmara’nın batısında kuzeyli yönlerden Orta ve Doğu Karadeniz’in iç kesimlerinde güneyli yönlerden kuvvetli(40 – 60 km /saat) olarak esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı(Ulaşımda aksamalar vb.) dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

Son dakika: İstanbulda hava daha da soğuyacak Meteoroloji duyurdu: Kar geliyor

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA

Çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Yalova ve Bursa çevreleri yerel kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın kuzey yönlerden orta zaman zaman kuvvetli esmesi bekleniyor.

Haberin Devamı

class=’medyanet-inline-adv’>

EGE

Çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Kıyı kesimlerde yerel kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın kuzey yönlerden orta zaman zaman kuvvetli esmesi bekleniyor.

AKDENİZ

Çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Antalya merkez ve batısı, Isparta ve Burdur’un doğusunda kuvvetli, Mersin ve Adana’da yer yer çok kuvvetli, Antalya’nın doğusunda çok kuvvetli ve yer yer şiddetli olması bekleniyor.

İÇ ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

BATI KARADENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin (Rize ve Artvin hariç) aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.Rüzgarın güney yönlerden orta zaman zaman kuvvetli esmesi bekleniyor.

Haberin Devamı

class=’medyanet-inline-adv’>

DOĞU ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu, bölgenin doğu kesimleri haric aralıklı yağmurlu, yüksekleri karlakarışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU

Çok bulutlu, bölge geneli sabah saatlerinden itibaren aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

İSTANBUL VALİLİĞİ UYARDI

İstanbul Valiliği’nden de yeni bir uyarı geldi. Valilik sosyal medya hesabından, “Meteoroloji’den alınan bilgiye göre; Yapılan son değerlendirmelere göre; bu gece saatlerinden itibaren kuzey ilçeleri ağırlıklı olarak İstanbul’da kuvvetli sağanak yağış bekleniyor. Dikkatli ve tedbirli olunmalıdır” ifadelerine yer verildi.

 

En Son Okunanlar

En Çok Okunanlar