Ana SayfaSporSon Dakika: Galatasaray Başkanı Burak Elmas'tan seçim açıklaması

Son Dakika: Galatasaray Başkanı Burak Elmas’tan seçim açıklaması

Galatasaray Kulübü Divan Kurulu’nun oy birliğiyle mevcut yönetime seçim tavsiyesi kararı almasının ardından Başkan Burak Elmas basın toplantısı düzenliyor.

Galatasaray Kulübü Başkanı Burak Elmas, Divan Kurulu kararı sonrası açıklamalarda bulunuyor.

Burak Elmas’ın konuşmasından öne çıkanlar şu şekilde:

“26 Mart’ta gerçekleşen olağan genel kurul sonrasında ben ve yönetim kurulu arkadaşlarım, geçmişteki örneklerin haricinde Galatasaray’ın önünü açmak ve seçim yapmak üzere üzerimize düşen her şeyi yaptık. Bunu Galatasaray içi siyaset için kullanmak isteyenlere, üstüne basa basa tekrar söylüyorum: Bu seçim o-la-cak. Anlamayanlar için tekrar söylüyorum. Bu seçim olacak. En erken tarihe seçim kararı aldık. Bütün savunmaları adaylarla beraber yaptık. Bu süreçte bir kez dahi bu seçim olmayacak diye bir şey ağzımdan çıkmadı. Her seferinde bu seçimin yapılacağını ve gereğinin yapılacağını söyledik.

21-28 Mart tarihinin yürürlüğe girmesi için en geç Salı günü kararın verilmesi gerekecek. Yönetim Kurulu’nun yeni öğrendiği bir bilgi olduğu için en azından istişare için izin istedik. Tüm yönetim kurulu üyelerin imzasıyla ilgili mahkemeye başvurduk ve kararın kaldırılmasını istedik. Burada seçim yapılacak fakat tarihiyle ilgili birçok şeyi onaylatmamız gerekiyordu. Galatasaray başkanı ve yönetim kurulunun kısa bir zaman istemesi normaldir. Gerekli izinlerin alınması için birçok detay var.”

BURAK ELMAS SEÇİM TARİHİNİ AÇIKLADI

“Önümüzde 2 tarih bulunuyor. Bir 21-28 Mayıs. Diğeri de üyelerin topladığı ve benim de destek verdiğim 4-11 Haziran. Bu iki tarih arasında karar vermemiz gerekiyordu. Biz 4-11 Haziran için karar alacağız. Yürürlüğe de sokacağız. Galatasaray’da seçim olacak. Başkalarının da yaptığı gibi ben ve arkadaşlarım bu koltuklarda o-tur-ma-ya-ca-ğız.”

İLGİLİ HABERLER

POPÜLER GÜNDEM