Pazartesi, Temmuz 15, 2024
Ana SayfaGündemSivassporlu Caner Osmanpaşa'dan hakem tepkisi: 'Ligde sadece iki takım mı var?'

Sivassporlu Caner Osmanpaşa’dan hakem tepkisi: ‘Ligde sadece iki takım mı var?’

Sivassporlu futbolcular Caner Osmanpaşa ve Charilaos Charisis, 4-1 biten Fenerbahçe maçının ardından hakem yönetimine tepkide bulundu.

Hakem yönetimine sert tepki gösteren Caner Osmanpaşa, “Ligde 2 tane takım mı var sadece, onu anlamıyorum? Bu lig sadece 2 takım için mi ayarlandı? O zaman iki takım kendi arasında oynasın. Bu sadece bize olan bir şey değil. O zaman biz oynamayalım. Burada sitem ediyoruz ama yaramız var yani. İlk yarı net penaltıyı nasıl vermezsiniz? Neye göre çalmıyorsun. Her hafta bir pozisyon. 3. golde adam ayağa basıyor, ‘Bilerek basmıyor’ diyor. Penaltıyı vermiyorsun, 1-1 olacak. Dün Pendik’e aynısı yapılıyor. Bütün Anadolu takımlarına yapılıyor. Ben anlamıyorum ki. Bizim ekmek paramız yok mu? Bizim bir mücadelemiz yok mu? O zaman sahaya çıkmayalım. 3-0 hükmen mağlup yazsınlar. Bu kadar basit, rahat kararlar verilemez. 4. golü yiyoruz, İrfan’a soruyorum ‘Eline vurdu mu’ diyorum, ‘Evet vurdu ama yerde vurdu’ diyor. Bu fark eder mi? Yerdeyken elimle gol atabilir mi? Nerede vurduğunun önemi var mı! İlk gol hariç bütün gollerde problem var. Bu kadar rahat verilemez. Biz oynamayalım mı! Bize penaltı verilmesin mi! İki takım çekişecek diye… Böyle mi artacak ligin kalitesi! Böyle olmaz. Bu kadar rahat verilemez. Özür diliyorum, sinirliyorum. Takım arkadaşlarım da aynı. Aramızda 100-150 milyon euroluk fark var. Fenerbahçe’nin bir suçu var demiyorum, Fenerbahçe ile alakası yok dediklerimin. Olamaz bu kadar fark. Biz nasıl kazanacağız. VAR bir kere çağırmadı ya, bir tane pozisyona. Bu lig iki takım için değil. Bütün Anadolu takımlarına yapılıyor. Hakemlerle mi olacak bu iş. Vallahi yazık. Maçla ilgili yorum aklıma gelmiyor. İyi kötü oynamışsın fark etmez. Bizi bu kadar rahat düşüremezsiniz. İlk gol hariç hepsinde problem var. Anadolu takımı geç bir tarafa. Bu kadar rahat değil. Kim gelse aynı şeyi söyleyecek. Bütün takımlara aynı şey yapılıyor. Özür diliyorum. Kusura bakmayın. Taktikle ilgili bir şey söyleyecek durumda değilim.” dedi.

“YÜZDE YÜZ PENALTIMIZ VERİLMEDİ”

Sivassporlu bir diğer oyuncu Charilaos Charisis ise maçın ardından, “En iyi oyunumuzu ortaya koymadık. Maç genelinde birkaç pozisyon yarattık ama gol bulamadık. Onlar da bizimle aynı sayıda gol pozisyonuna girdi ama attılar. Her şeyden önce takımımla gurur duyuyorum. Savaşıyoruz. Çalışıyoruz. Genel olarak iyi maçlar çıkarıyoruz. Hakemle ilgili sıkıntılarım var. Çok net bir penaltımız var, verilmedi. Rakip defans oyuncusuna çok hafif dokundum, sarı kart gördüm. Dzeko, bana aynısını daha sert yaptı ama faul verilmedi, kart çıkmadı. Fenerbahçe’nin attığı üçüncü golde, Samba Camara’ya faul yapıldı ama vermediler. Hakemler neden böyle yaptı anlamıyorum. Fenerbahçe büyük bir kulüp. Köklü bir camia. Fenerbahçe’nin kazanmak için böyle şeylere ihtiyacı yok. Zaten ben Fenerbahçe hakkında bir ithamda bulunmuyorum. Hakemler bariz ve büyük hatalar yaptılar. Hakemler bu hataları nasıl yapıyor? Anlayamıyorum” ifadelerini kullandı.

En Son Okunanlar

En Çok Okunanlar