Pazartesi, Temmuz 15, 2024
Ana SayfaGündemŞırdancı Mehmet'ten THY kararına itiraz: 'Bir şey yapmadım'

Şırdancı Mehmet’ten THY kararına itiraz: ‘Bir şey yapmadım’

‘Şırdancı Mehmet’ olarak tanınan Mehmet Sur Türk Hava Yolları’nın İstanbul-Gaziantep seferini yapan uçağında çektiği video nedeniyle kara listeye alındı. Karar sonrası konuşan Mehmet Sur, ”THY’yi zedeleyecek bir şey yapmadım, mizah olsun diye o videoyu çektik. İtiraz edeceğim” dedi.

Patronlar Dünyası’ndan Eda Aktürk’e konuşan Mehmet Sur, şu ifadeleri kullandı:

“Uçakta normalde videolar çekiyorum, şırdanı business’ta yiyeyim dedim. Türk Hava Yolları’nı zedeleyecek, bir insanı zedeleyecek, bir yolcuyu rahatsız edecek bir hareket yapmadım. İki koltuk, benimle şoförüme aitti. Hiçbir yolcu hakkına zarar vermeden, yanımdaki yolculardan izin aldıktan sonra şırdanımı aldım yedim. Şırdan da normalde çantanın içinde poşette kendi kutusundaydı. Orda da espri yapayım diye öyle yaptım.

“İTİRAZ EDECEĞİM…”

İnsanlar biliyorsun tiyatro her şekilde oluyor yani, filmlere bak, tiyatrolara bak, şarkı söyleyenlere bak. Her zaman bir mizah var. O da benim mizahımdır. Biliyorsun mizahlar yapıyorum, limonlar sıkıyorum insanlara. İnsanlar keyif alıyor diye böyle bir şey yaptım. Bence bu kadar gündem olmasına gerek yoktu, bence biraz abarttılar. Ben sabah bir bana insanlar attı bana 6 ay ceza yemişsin. Dedim ki yemişsek biz de başımın üstüne binmeyiz uçağa arabayla gideriz yolculuğumuza. Başka firmayı kullanırız, bütün cezamız bitti mi yine THY ile devam edeceğiz. Ama itiraz edeceğim avukat aracılığıyla THY’ye. Onların yemeğini de yedim, kötülemedim. Böyle bir espri yaptım, kimsenin hakkını ihlal etmedim. Benim görüşüm bu cezayı almamam lazımdı, ama demek ki zor durumda kaldılar sosyal medyadaki tepkiler yüzünden.”

NE OLMUŞTU

Şırdancı Mehmet olarak tanınan Mehmet Sur, 15 Haziran günü THY’ye ait uçakla İstanbul’dan Gaziantep’e gitti. Uçuş esnasında yemek servisinin yapılmasının ardından Sur, bu sırada tişörtünün içinden çıkardığı şırdanı yedi. Bu anları cep telefon ile kaydeden ve sosyal medya hesabından paylaşan Sur tartışmalara neden oldu. Görüntülerin sosyal medyada gündem olmasının ardından harekete geçen havayolu şirketi yolcunun marka değerini zedelediği gerekçesiyle Mehmet Sur’u kara listeye aldı. Sur, 6 ay boyunca THY’den bilet satın alamayacak.

 

En Son Okunanlar

En Çok Okunanlar