Ana SayfaMagazinSimge: Piyasada tanınmış biri önümü kesmeye çalıştı!

Simge: Piyasada tanınmış biri önümü kesmeye çalıştı!

Özgür Aras’ın, Kral Pop Radyo’da her pazar yayınlanan “Özgür Aras’la Baş Başa” programının konuğu Simge Sağın oldu. Birçok hit şarkıya imza atan güzel popçu, kariyeri ve müzik sektörüne dair çarpıcı açıklamalarda bulunurken, “Türk Pop Müziği öldü mü?”, “Kıskandığın ve kaçırdığın bir şarkı oldu mu?” sorularını da yanıtladı.

Simge Sağın, Özgür Aras’la bir araya gelerek, samimi açıklamalarda bulundu. 41 yaşındaki ünlü isim, şarkı seçimlerinde bir sırrı olup olmadığının sorulması üzerine, “Şarkıları iyi kokladığımı düşünüyorum, hissediyorum. Kalbimin sesini dinlemem bence benim sırrım” ifafelerini kullandı.

“İYİ ZAMANLARMIŞ”

Konservatuar yıllarından beri 15 senenin üzerinde şarkı söylediğini belirten Simge, bu süreçte hiç pes ettiği zamanlar olup olmadığını da Özgür Aras’a anlattı. Simge; “Dönem dönem oldu. Çok eski dönemleri hatırlıyorum, pes ettiğim dönemler deyince onlar aklıma geliyor. Ama tabii ki pes etmenin ve bütün bu yaşanılan her şeyin, benim başarı yolumdaki bütün taşları üst üste koydurup beni yukarıya çeken bir şey olduğunu da anladım. O yüzden şimdi iyi zamanlarmış diyebiliyorum, geriye dönüp baktığımda” diye konuştu.

Simge: Piyasada tanınmış biri önümü kesmeye çalıştı

“KORKMASI GEREKTİĞİNE İNANIYORUM”

Simge, müzik kariyerine başladığı dönemlerde herkes tarafından sevilen ve tanınan kadın bir sanatçının önünü kesmeye çalıştığını da açıkladı:

Bunu zaten hep söyledim, yakın çevrem bilir. Çok ünlü, bilinen, piyasada tanınmış, herkesin de çok sevdiği bir hanımefendi yıllarca önümü kesti; kesmeye çalıştı… Ama şunu da gördüm hayatı yaşarken; bir gerçeklik varsa, gerçekten başarılıysanız kimse buna daha fazla engel koyamıyor. Uzun bir zaman, benim başarısız olduğum döneme denk gelen dönemde yapacağını yaptı hanımefendi… Ama sonrasında da benimle yakın arkadaş olmayı tercih etti. Ve bunu herkese yapıyordu zaten, bana da aynı şekilde davrandı. Ne zaman korktu, o zaman yakın olmak istedi. Korkusunu anladım ve çok haklı buldum. Ve onun daha da korkması gerektiğine inanıyorum. Korktuğu başına geldi ve ben başarılı oldum çünkü.

Simge Sağın'ın iddialı tarzına beğeni yağdı!

“HEM OYNATAN, HEM AĞLATAN KADIN”

Şarkıcı, “Slow şarkıların mı yoksa hareketli şarkıların mı yorumcususun?” sorusunu, “Aslında iki tarafta da patlamış şarkılara ekibimle birlikte imza attık. Serdar Ortaç ekolü bir cümledir; ‘Hem ağlatacaksın, hem oynatacaksın’ der kendisi. Ben de onu çok örnek aldım. Şansım yaver gitti. Genelde şey diyebilirler, çoğunlukla daha slow şarkılar söyleyen kadın gibi algılanıyor olabilirim. Ama aynı zamanda da oynattığım için hem oynatan hem ağlatan kadın diyebilirim kendime” şeklinde cevapladı.

“EN AZ SEKİZ ŞARKIDAN OLUŞAN ALBÜMLER YAPMAK İSTİYORUM”

Ünlü isim, “Albüm yapmayı mı yoksa single yapmayı mı tercih edersin?” sorusuna, “Albüm” cevabını verdi:

Kesinlikle bir şarkıcıysanız ve bu mesleği yapıyorsanız işinizin getirisi olarak albüm yapmak gerektiğine inanıyorum. İlk albümü 2011 yılında ‘Yeni Çıktı’ etiketiyle gördüler ve dinlediler. Arkasından çok uzun yıllar tekli çalışmalar yaptım. Çünkü onların tek çıkmasını istiyordum, hepsi tek başına birer hitti… Benim kariyerime de çok güzel hizmet ettiler. Ama şimdi bundan sonra yapmak istediğim şey bol bol, en az sekiz şarkıdan oluşan albümler yapmak. Devamında da küçük aralıklarla da single’lar yapmak. İnşallah seneye tekrar dinleyicilerimin karşısında olacağım diye düşünüyorum.

Simge: Piyasada tanınmış biri önümü kesmeye çalıştı

“SON DERECE UMUTLUYUM”

Simge, “Hiç kıskandığın bir şarkı oldu mu?” sorusuna ise “Kıskandığım bir şarkı vardı ama inşallah o şarkıyı kıskanmayacak kadar güzel şarkım olur deyip ‘Yankı’nın sahibi oldum. Ayrıca bestecisi olarak var olduğum için de mutluyum. Ama kıskandığım şarkı ‘Armağan’dı her zaman, Hande Yener’in… O da çok özel bir şarkı, ‘Yankı’da çok özel bir şarkı. O yüzden şimdi artık hiçbir şarkıyı kıskanmıyorum. Ben hala ‘Yankı’nın üzerine çıkamama derdindeyim. Ama yeni gelecek şarkıdan da son derece umutluyum. İkinci ‘Yankı’ geliyor diyebiliriz” diye cevap verdi.

“BELKİ BİR GÜN COVER YAPARIM”

Güzel şarkıcı, “Almak isteyip alamadığın, ya da kaçırdığın bir şarkı oldu mu?” sorusunu da yanıtladı. Simge, bu şarkının Murat Boz’un ‘Geri Dönüş Olsa’ şarkısı olduğunu söyleyerek; “O dönem bir takım maddi sıkıntılar yüzünden ben maalesef o şarkıyı kaçırdım. Ama Murat Boz’la da çok güzel oldu. Belki bir gün cover yaparım. Benim versiyonumla söylemek istediğim bir şarkı, içimde kaldı” ifadelerini kullandı.

Simge Sağın, Galata'ya taşındı

“HER ŞEYDEN ÇOK ÇABUK SIKILIYORUZ”

“Türk Pop Müziği öldü mü?” sorusu karşısında ise Simge; “Bence ölmedi. İnsanların şarkı dinleme sabrı tükendi. Bende de aynı şey var. Bakıyorum, dinliyorum çok beğendiğim bir şarkıyı bile iki kereden fazla üst üste dinleyemiyorum. Böyle garip bir dönem. Bu değişimi neye borçluyuz, bu neyin değişimi bilmiyorum. Eskisi gibi Türk Pop müziğinde patlayan bir şarkı da duymuyoruz… Herkes çok sıkılgan, her şeyden çok çabuk sıkılıyoruz” açıklamasını yaptı.

Simge: Piyasada tanınmış biri önümü kesmeye çalıştı

“O YARIŞIN İÇİNDE KENDİMİ GÖRMÜYORUM”

Simge, “Piyasadaki yarışın içinde olmak nasıl bir duygu?” sorusuna ise şöyle yanıt verdi:

Ben o yarışın içinde kendimi görmüyorum. Ancak o yarışın içinde insanlar kaybolabiliyorlar, gerçek kimliklerini ortaya koymadıklarında kaybolduklarını düşünüyorum. Bende hiç bu yarışta geride mi kaldım gibi bir korku olmadı. Mesela haftalarca listelerde bir numara olan şarkılar ve şarkıcılar var. İnsanlar konuşuyor, bende duyuyorum. Duyduğum için söylüyorum. Şarkı başarılı olduğu için mi o listede bir numarada? Gerçekten bunu sorguluyor insan… Yoksa ciddi bir para ödendiği için mi? O yüzden insanların ve benim de artık o listelere güveni kalmadı. Doğru olduğuna inanmadığım hiçbir şey bana güven vermiyor. Benim dinleyicim beni dinler, radyo çalarsa en güzel şey budur. Onun dışında ki hiç bir şey umurumda değil.

Simge Sağın: İşimi aşkla yapıyorum

İLGİLİ HABERLER

POPÜLER GÜNDEM