Selahattin Baki’den çok sert sözler! ‘Ivan Bebek’i geçti’

Selahattin Baki'den çok sert sözler! 'Ivan Bebek'i geçti'

Spor Toto Süper Lig’in 22. haftasında oynanan ve 1-1 beraberlik ile sonuçlanan Adana Demirspor mücadelesinin ardından Fenerbahçe yöneticisi Selahattin Baki çok sert açıklamalarda bulundu. Baki maçın hakemi Ali Palabıyık ile ilgili ‘Ivan Bebek diye şeref yoksunu, haysiyet yoksunu bir hakem vardı. Ali Palabıyık’ı tebrik ediyorum. Onun da önüne geçti’ dedi.

Spor Toto Süper Lig’in 22. haftasında Adana Demirspor, sahasında Fenerbahçe’yi konuk etti. Yeni Adana Stadyumu’nda oynanan karşılaşma 1-1 berabere tamamladı. Fenerbahçe yöneticisi Selahattin Baki, Adana Demirspor maçının ardından açıklamalarda bulundu.

İşte Selahattin Baki’nin açıklamaları…

“Kısa ve net konuşacağım. Soru almayacağım. Bu akşam sadece bu sezonun değil son 4-5 sezonun özetini gördük. Ali Palabıyık, çok net söylüyorum, Fenerbahçe’ye operasyon yapmak için görevli gelmiştir bu maça.

Vücut lisanı, verdiği vermediği tüm kararlarda her şey ortada. Bir takım, daha fazla nasıl katledilebilir? Başka örneği varsa konuşalım.

Başta Fenerbahçeliler olmak üzere tüm futbolseverler iyi hatırlar. Ivan Bebek diye şeref yoksunu, haysiyet yoksunu bir hakem vardı. Ali Palabıyık’ı tebrik ediyorum. Onun da önüne geçti.

Gol atıyoruz, net bir gol. Sayılmıyor. 3 tane penaltımız var, verilmiyor. Son dakika net bir golle beraberliği yakalıyoruz, net bir gol. VAR olmasa onu da vermemeye kalktı.

Sayın Büyükekşi soruyorum size; bu maçın şifresi çözülmeden Türk futbolunun şifresi çözülemez. Yeter artık! Sivas – Galatasaray maçında ofsaytımsı skandalıyla, şampiyonluk yolundaki en büyük rakibimize 3 puan, bize bu gibi maçlarda 1 puanı zor toparlayacağımız durumlar. Bir daha bu Ali Palabıyık’ı, bırakın Fenerbahçe maçını hiçbir Türk takımının alt lig dahil maçında görmek istemiyoruz.

Türkiye’nin en çok kırmızı kart gören takımıyız. Açık ara en centilmen teknik direktöre sahibiz. Neredeyse 1 kere hakem yorumu yapmamış bir insan. Ben biliyorum, hakeme dedi ki ‘Faul var, içeride değil ama dışarıda, faul bu’ dedi. Ne Türkçe biliyor, ne İngilizce biliyor bu. Ali Palabıyık bir önceki hayatında Portekizli idi herhalde, çok iyi Portekizce biliyor. Bu cümlesinden dolayı sayın Jorge Jesus’a kırmızı kart gösterdi.

Camiamıza bir şey söylemek istiyorum. Artık iyiyi kötüyü, buna muhalifiz bırakalım. Yönetimimiz ve sporcularımız olarak her şeyi görüyorsunuz. Beraber olalım. Bu savaşta ya beraber kaybedeceğiz, beraber kazanacağız. Birlik olursak bu ligi şampiyon bitiririz.

Sayın Büyükekşi’ye soruyorum; bu maçın şifresini çözmeyi düşünüyor mu? Ne gibi bir açıklama yapmayı düşünüyor? MHK değişiminin ne kadar yerli yerinde olduğu görüyoruz. Yıllardır burada yer etmiş anti-Fenerbahçe lobisi, geldiğimizden beri savaştığımız zihniyet giderayak son bir darbe vurup gitti Fenerbahçe’ye. Bundan sonrası artık Büyükekşi ve yönetiminde.”

Önceki Haberİsrail: Sudan’la barış anlaşması Washington’da imzalanacak
Sonraki HaberDeniz Berktay, Kiev’den bildiriyor: Ukrayna’da ani operasyonlar