Santos’tan Ronaldo açıklaması: ‘Neyse dedim…’

Santos'tan Ronaldo açıklaması: 'Neyse dedim...'

Portekiz teknik direktörü Fernando Santos, Cristiano Ronaldo hakkında çıkan iddiaları yalanladı.

Portekiz Milli Takım Teknik Direktörü Fernando Santos, 2022 FIFA Dünya Kupası çeyrek finalinde oynayacakları Fas maçının öncesinde düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

Cristiano Ronaldo tartışmalarıyla ilgili konuşan Santos, yıldız futbolcunun hiçbir şekilde takımdan ayrılmak gibi bir talebinin olmadığını vurgularken çıkan iddiaların asılsız olduğunu söyledi.

Record gazetesi, İsviçre maçında yedek kalan Ronaldo’nun Santos ile görüşüp kampı terk etmek istediğini ancak daha sonra kararından döndüğünü yazmıştı.

Santos’un açıklamaları şu şekilde:

“RONALDO BENİ OLGUNLUKLA KARŞILADI”

“Cristiano Ronaldo bu kadronun çok önemli bir parçası, takım kaptanı ve Portekiz futbolunun en önemli temsilcilerinden biri. Bu oyuncu Portekiz halkının ve bütün futbolcuların örnek aldığı bir oyuncu. Detaylara girmek istemiyorum ama konuştuğumuz şey, oturup tartışmak ya da yüzleşmek gibi olmadı. Öğle yemeğinde sırasında onun yanına oturup konuştuğum bir andı. Taktiksel olarak sebeplerini açıkladım. Böyle bir seçim yapmam gerektiğini ona söyledim. Dediğim gibi öğle yemeğinde yaptığımız kısa bir konuşmaydı. Ona ben ne kadar güvendiğimi, sonraki maçlarda da güveneceğimi ve vazgeçilmez bir oyuncu olduğunu söyledim. Bu tamamen taktiksel ve stratejik bir seçimdi. Cristiano da bunu olgunlukla, normal karşıladı ve itiraz etmedi. Kamuoyunun sandığının aksine tamamen normal karşıladı.”

“NEYSE DEDİM… TAMAMEN ASILSIZ BİR HABER”

“Bu süreçte hiçbir şekilde bana gelip milli takımdan ayrılmak istediği ya da kampı terk ettiği gibi şeyler söylemedi. Bu tamamen asılsız bir haber. Bizim tek odaklandığımız şey o günkü maçtı. Normal antrenmanımıza çıktık, ısındık. Bizim tarafımızdan bakınca tamamen teknik ve taktiksel odaklı bir değişiklikken basında tamamen uydurma haberler çıktı. Neyse dedim ve bu konunun üzerine çok gitmedim. Ronaldo ile de tekrar konuşma fırsatımız olmadı. Ancak bu size böyle yansımış olabilir.”

Önceki HaberFransız enerji şirketi TotalEnergies Rusya’dan çekilme kararı aldı
Sonraki HaberTwitter’ın işten çıkardığı temizlik görevlileri: ‘Tazminat alamadık, işimizi robotların yapacağı söylendi’