Ana SayfaMagazinSafiye Soyman: Hastalanmadan önce oğlum Harun'la Amerika'ya gitmiştik

Safiye Soyman: Hastalanmadan önce oğlum Harun’la Amerika’ya gitmiştik

Türk Sanat Müziği sanatçısı Safiye Soyman’ın, eski eşi Ziya Akaröz ile evliliğinden dünyaya gelen Harun, uzun yıllardır merkezi sinir sistemi hastalığı olan Multipl Skleroz’la (MS) mücadele ediyor. Sosyal medyada sık sık görüntülerini yayınladığı oğlunun sağlık durumu hakkında bilgi de veren ünlü şarkıcı, son olarak nostaljik bir paylaşıma imza attı.

Safiye Soyman, henüz 13 yaşında, görücü usulü tanışıp 15 gün nişanlı kaldığı Ziya Akaröz ile evlenmişti. 1985’te Akaröz’den boşanan şarkıcının, Ümran Erler adında bir kızı (1975) ve Harun (1977) adında bir oğlu bulunuyor. Geçtiğimiz nisan ayında ‘2. Sayfa’ programına konuk olan 61 yaşındaki Türk Sanat Müziği sanatçısı, 24 yıldır MS’le mücadele eden oğlu Harun (45) hakkında açıklama yapmıştı.

“GÜNDE 30 KEZ ARIYORUM”

Safiye Soyman, “Oğlum şu an Burdur’da, oranın havası iyi geldi. Yardımcım Bekir oğlumu Burdur’a götürdü. Orada Harun’uma bir hareket geldi. ‘Oğlum rahat etsin’ diye hemen bir ev yaptırdım. Yazın Bodrum sıcak oluyor, Burdur’un havası daha iyi geldi. 24 yıldır sadece işim ve oğlum var. Hep bir aradayız, iş olduğu zamanlarda günde 30 kez arıyorum” demişti.

Safiye Soyman: Hastalanmadan önce oğlum Harunla Amerikaya gitmiştik

“NE AMDDİ ME MANEVİ ANLAMDA YALNIZ DEĞİL”

Harun Akaröz’ün geleceğinin garanti altında olduğunu vurgulayan sanatçı, şu ifadeleri kullanmıştı:

Son albümlerimde hep Harun’un sevdiği şarkıları seslendiriyorum. Sanatçı arkadaşlarımdan izin istiyorum, sağ olsunlar onlar da ücretsiz verdiler. Müzik Harun’a ilaç gibi geliyor. ‘Bana bir şey olursa’ diye hiç düşünmedim, ‘çocuğumun yanında olayım’ diye hep dua ettim. Onun her şeyi hazır. Onun geleceği garanti altında. Ne maddi ne manevi anlamda yalnız değil, kardeşi var, Faik abisi var.

'Aldattığını bana hissettirmiyorsa yapsın'

DUYGULANDIRAN PAYLAŞIM

Soyman, hızla hastalığı ilerleyen ve yatağa mahkûm kalan Harun Akaröz’e bir bebek gibi bakıyor. Sanatçı, yıllar önce oğlu Harun ile gittiği Amerika seyehatinden bir fotoğrafı sosyal medya hesabından paylaştı. Ünlü şarkıcı, Instagram gönderisine, “Hastalanmadan önce oğlum Harun’la konsere gitmiştik Amerika Dallas Teksas’ta hatıra fotoğrafı çektirmiştik” mesajını yazdı.

Safiye Soyman: Hastalanmadan önce oğlum Harunla Amerikaya gitmiştik

MS NEDİR?

Multiple Skleroz (MS), ataklarla kendini belli eden kronik merkezi sinir sistemi hastalığıdır. Merkezi sinir sistemi beyin, beyincik, beyin sapı ve omurilikten oluşur. Bu hastalığın adı beynin birden çok yerinde görülmesinden dolayı çoklu yani multiple, hasar gören dokularında sertleşmesinden dolayı sklerozdan gelmektedir. Bağışıklık sistemi vücudu dışarıya karşı korurken kendi hücrelerini tanır. Ancak bilinmeyen nedenden dolayı sistem bozulduğunda, bağışıklık sistemi kendi hücrelerine özellikle de sinir iletimini sağlayan beyin ve omurilikteki hücrelere karşı saldırı düzenler. Ataksız veya ataklar şeklinde seyredebilen bir hastalıktır. Ataklar hastaların %85’inde ataklı olarak algılanabilir. Bunlar; daha kişide var olmayan kol veya bacaklarda güçsüzlük, görmede bozukluk veya denge gibi sorunların 24 saat boyunca devam etmesine denir.

Seda Sayan'dan Safiye Soyman paylaşımı

İLGİLİ HABERLER

POPÜLER GÜNDEM