Ana SayfaMagazinPelin Karahan eşi Bedri Güntay'ın son durumunu paylaştı

Pelin Karahan eşi Bedri Güntay’ın son durumunu paylaştı

Son olarak ‘Bir Zamanlar Kıbrıs’ dizisinde rol alan ünlü oyuncu Pelin Karahan, geçtiğimiz gün eşi Bedri Güntay’ın sağlık sorunları yaşadığı haberleriyle gündeme gelmişti. Konuyla ilgili sosyal medya hesabından açıklama yapan Karahan, eşinin akciğer embolisi sebebiyle ameliyata alındığını söyleyerek; haberleri doğrulamıştı. Ünlü isim, bugün Instagram sayfasından bir açıklama daha yaparak; eşinin son durumunu paylaştı.

Bir döneme damga vuran ‘Kavak Yelleri’ dizisinin Aslı’sı, ‘Muhteşem Yüzyıl’ın Mihrimah Sultan’ı Pelin Karahan, iş insanı Bedri Güntay ile 2014 yılında nikah masasına oturmuştu. Aynı yıl oğlu Ali Demir’in dünyaya gelmesiyle ilk kez anne olma mutluluğu yaşayan Pelin Karahan, 2017’de ikinci çocuğu Can Eyüp’ü kucağına almıştı.

Pelin Karahan eşi Bedri Güntayın son durumunu paylaştı

EŞİNİN SAĞLIK DURUMUYLA İLGİLİ AÇIKLAMA

Geçtiğimiz günlerde eşi Bedri Güntay’ın sağlık sorunları yaşadığı haberlerinin basına yansıması nedeniyle açıklama yapan Pelin Karahan, 4.8 milyon takipçisi bulunan Insragram sayfasından şu satırları paylaşmıştı:

Sosyal medyada ve basında çıkan haberlerden dolayı bu açıklamayı yapma gereği duyuyorum. Eşim Bedri Güntay, bugün teşhisi konulan akciğer embolisi nedeni ile acil ameliyata alınmıştır. Yapılan anjiyo gayet başarılı geçti, şu an hastanede gözetim altında devam ediyor süreci. Arayan soran herkese çok teşekkürler. Şu an aramalara ve mesajlara dönemiyorum, anlayışınız teşekkürler. Sevgiler…

'Ah ne ara büyüdün sen'

“HABERSİZ BIRAKMAMAK ADINA PAYLAŞMAK İSTEDİM”

Karahan, bugün ise Güntay’ın son durumunu açıklayarak, sevindiren haberi verdi. Sosyal medya hesabından yaptığı açıklamaya, “Hem basındaki arkadaşları, hem de dostlarımızı habersiz bırakmamak adına buradan paylaşım yapmak istedim” sözleriyle başlayan güzel oyuncu, şu ifadeleri kullandı:

Öncelikle haberlerimiz iyi, bugün eşimi hastaneden taburcu ettik ve çok şükür artık evimizdeyiz. Hocamıza ve ekibine sonsuz teşekkürler. Yerinde, zamanında müdahalesi ile hayat kurtardı diyebilirim. Ve tabii baştan sona arayıp soran, ziyarete gelen, mesajları ile destek olan tüm ailemiz… İyi ki varsınız. İnsan sağlığının kıymetini, sahip olduklarına şükretmeyi ve dostlarının, sevenlerinin şu hayatta ne kadar değerli olduğunu anlıyor! Çok şükür iyiyiz ve hayat sağlıkla devam ediyor… Herkese sevgiler.

Pelin Karahan eşi Bedri Güntayın son durumunu paylaştı

AKCİĞER EMBOLİSİ NEDİR?

Akciğer embolisi, akciğerlerdeki damarların birinde pıhtı ya da başka bir materyal nedeniyle gelişen tıkanıklıktır. Çoğu durumda, bacaklarda oluşan kan pıhtılarından kaynaklanır. Daha nadir olarak vücudun başka bölümlerinde oluşan pıhtı ya da başka maddeler de akciğer embolisine neden olabilir. Tıkanıklık akciğerlere kan akışını engellediğinden hayatı tehdit edici çok ciddi sonuçlara neden olabilir. Bununla birlikte hızlı tedavi, ölüm riskini büyük ölçüde azaltır ve tam iyileşme sağlayabilir.

Göğüs ağrısı, solunum sıkıntısı, kanlı öksürük gibi ciddi belirtilere yol açar. Bacaklarda oluşan ve derin ven trombozu adı verilen kan pıhtılarının önlenmesi için tedbirler alınması, akciğer embolisine karşı korunmada yardımcı olur.

'Zayıfladıktan sonra daha cesur giyinmeye başladım!'

İLGİLİ HABERLER

POPÜLER GÜNDEM