Özer: Sınavla ilgili değişiklik olmayacak

Özer: Sınavla ilgili değişiklik olmayacak

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, öğretmenlerin mesleki ve kişisel gelişimlerini desteklemek amacıyla tematik eğitimler kapsamında başlatılan “Öğretmenlerle İstanbul Buluşması” seminerinde, 81 ilden, farklı branşlardan, 500 öğretmenle bir araya geldi.

EĞİTİM SERVİSİ – Zübeyde Hanım Hizmetiçi Eğitim Enstitüsü’nde gerçekleşen toplantıda konuşan Bakan Özer, tartışılan Öğretmenlik Meslek Kanunu ile ilgili de açıklamalarda bulundu. 14 Şubat 2022’de yayınlanan kanunun sadece bir başlangıç olduğunu, nihai bir kanun olmadığını kaydeden Özer, “Her kanun gibi toplumsal taleplere göre yeni ilavelerle zenginleşecek, gelişecek olan bir kanundur. Önemli olan bu kadar büyük bir eğitim sistemine sahip olan bir ülkede öğretmenlere mahsus bir kanunun olmasıdır” dedi.

Öğretmenlik Meslek Kanunu’ndaki kariyer sisteminin yeni olmadığını, 2005’teki uygulamada kota olduğunu, bu kez kotanın kaldırıldığını söyleyen Özer, yapılacak sınavın öğretmenlerin yeterliklerini değil almış oldukları eğitimi değerlendirmeye yönelik olduğunu bir kez daha hatırlattı. Bakan Özer, sınavla ilgili hiçbir değişikliğin olmayacağını söyledi. 

Önceki HaberPınar Deniz: Çat kapı ailemden istemeye gelmişlerdi!
Sonraki HaberUzmanından ‘ilaç’ uyarısı: ‘Mevsimsel hastalıklarla artış yaşanıyor’