Oyuncu Bahar Öztan dördüncü kez kansere yakalandı!

Oyuncu Bahar Öztan dördüncü kez kansere yakalandı!

‘Şaşkın Milyoner’ (1974) ve ‘Ortadirek Şaban’ (1984) gibi Yeşilçam’ın unutulmayan yapımlarında rol alan Bahar Öztan, daha önce üç kez yendiği kansere tekrar yakalandı. Usta sanatçının tedavisine hemen başlandı. ‘Gamzeli Güzel’ olarak tanınan oyuncu, şu sıralar ailesiyle birlikte Bodrum’da moral depoluyor.

1962 İskenderun doğumlu Bahar Öztan, bir şampuan reklamında rol aldıktan sonra yapımcılarının dikkatini çekti. Modellik ajansına kaydolan Öztan, dönemin ilgi gören fotoromanlarda oynamaya başlarken, reklam filmlerine de devam etti. 1972 yapımı ‘Mahkum’ filmi ile sinemaya adım atarken, 1980 yılında rol aldığı ‘Şaşkın Milyoner’ ile hafızalarda yer etti. Bu film sonrası kariyerinde yükseldi.

1980’lerde kariyerinin en parlak dönemini yaşayan oyuncu, şarkıcılık da yaptı. 1987 yılında ilk kez İzmir Fuarı’nda Bülent Ersoy’la halk konserlerinde ve Seda Sayan’la çalıştı. Melahat Pars’tan Türk sanat müziği dersleri aldı ve hem yurt içi hem de yurt dışı sahne çalışmalarını sürdürdü.

Oyuncu Bahar Öztan dördüncü kez kansere yakalandı

BODRUM’DA OTELİ VAR

1991 yılında Bodrum Yalıkavak’ta butik otel işletmeye başlayan yıldız isim, 1993’te Yavuz Çolak ile evlendi ve iki yıl sonra bir oğlu oldu. Ancak evlilik uzun ömürlü olmadı. 2000’lerin başında ABD’ye gitti. Bir süre Miami’de yaşayan Öztan, altı yıl sonra Türkiye’ye döndü.

Bahar Öztan'dan samimi itiraflar

Kemal Sunal, Cüneyt Arkın, Kadir İnanır, İlyas Salman ve Müjdat Gezen gibi usta isimlerle kamera karşısına geçen Öztan, uzun bir aranın ardından 2007’de ‘Aşk Kapıyı Çalınca’ dizisinde rol aldı. Son olarak 2008 yılında ‘Görgüsüzler’ adlı dizinin kadrosunda olan başarılı oyuncu, daha sonra Muğla’nın Bodrum ilçesinde sahibi olduğu butik otele yoğunlaştı.

DÖRDÜNCÜ KEZ KANSERLE MÜCADELE

Türk Sineması’nın sevilen oyuncularından Bahar Öztan’dan üzen bir son dakika haberi geldi. Daha önce üç kez kanseri yenen 60 yaşındaki sanatçı, kanserle mücadelesine yeniden başladı. Kolon kanserine yakalanan Öztan’ın tedavi sürecinin iyi gittiği öğrenildi.

Oyuncu Bahar Öztan dördüncü kez kansere yakalandı

‘GAMZELİ GÜZEL’E BAYRAM MORALİ

Bahar Öztan, İstanbul’dan taşındıktan sonra oğlu Yiğit Çolak ile Bodrum’da otel işletmeciliği yapmaya başlamıştı. Bir süredir sağlık sorunları nedeniyle keyifsiz günler yaşayan Yeşilçam’ın unutulmaz oyuncusu, bayramda moral depoladı. Bodrum’da aile fertleriyle bir araya gelen Öztan, moralini yüksek tutuyor.

Oyuncu Bahar Öztan dördüncü kez kansere yakalandı
'İki sefer de dördüncü evreden döndüm'

Sosyal medyada gündem oldu

Önceki HaberSON DAKİKA | Beşiktaş’ın ve Milli takımın eski golcüsü Ersen Martin kalp krizi geçirdi!
Sonraki HaberWill Smith Oscar’daki tokat skandalı sonrası terapi görüyor