Ana SayfaMagazinO Kız'a Zeynep ve Kadir'in dramı damga vurdu! 'Bu kızın omzundaki yük...

O Kız’a Zeynep ve Kadir’in dramı damga vurdu! ‘Bu kızın omzundaki yük ne kadar ağIrmış’

Kanal D’nin iddialı yeni dizisi ‘O Kız’ 5 Ekim Çarşamba akşamı üçüncü bölümüyle izleyici karşısına çıktı. Başrollerini Dilin Döğer, Cengiz Orhonlu, Sezin Akbaşoğulları ve Erkan Petekkaya’nın paylaştığı diziye; enişte Fevzi’nin internetteki video sonrası hayatı daha da zorlaşan Zeynep’i evlendirme hayallerinin suya düşmesi ve Kadir ile Zeynep’in sokakta kalması damga vurdu. Öte yandan dizinin ‘Kadir’i Erkan Petekkaya’nın performansına yorum yağdı. İşte ‘O Kız’ın son bölümünde yaşananlar…

Bahar GENCER/ Milliyet.com.tr
Yapımını Content House’un üstlendiği Kanal D’nin iddialı yeni dizisi i ‘O Kız’, 5 Ekim Çarşamba akşamı 3’üncü bölümüyle izleyici karşısına çıktı. Senaryosunu Sırma Yanık’ın kaleme aldığı, yönetmen koltuğunda Özlem Günhan’ın oturduğu ve kadrosunda Erkan Petekkaya, Sezin Akbaşoğulları, Cengiz Orhonlu, Dilin Döğer, Macit Koper, Asiye Dinçsoy, Orhan Kılıç, Ayten Uncuoğlu, Münire Apaydın, Melih Selçuk gibi isimerin yer aldığı diziye; internetteki videoda yüzü göründükten sonra hayatı daha da zorlaşan Zeynep’in babasıyla sokakta kalması damga vurdu.

‘O Kız’ dizisinin son bölümüne; İsmail dedenin rahatsızlanması sonrası Kadir, Türkan ve Fevzi onu hastaneye yetiştirirken; Sitare’nin emriyle Zeynep’in evine giden Ozan, onu kilitli kaldığı odadan çıkardı. Zeynep’in telaşla evden çıkması sonrası onun peşinden giden Ozan onu hastaneye götürdü.

Bu sırada annesiyle konuşan Fevzi, Ozan’ın eve geldiğini duyunca sinirden deliye döndü. Zeynep’in hastaneye Ozan’la gelmesiyle iyice çıldıran Fevzi, yeğenine bir tokat attı. Bu anlara şahit olan Kadir ise gözyaşlarına boğuldu. Babasının üzülmesine dayanamayan Zeynep de onu sakinleştirip içeri girdi. 

Zeynep’i bırakıp Sitare’ye koşan Ozan, kızın kendilerine yardım edemeyeceğini söylerken; borçlarını inceleyen Sitare sinir krizi geçirdi. Ozan’a da yarın Zeynep ve halasıyla pazarlık içim masaya oturacaklarını söyledi. Ertesi sabah Türkan’ı arayan Sitare, onu ve Zeynep’i “Reddemeyeceğiniz bir teklif yapacağım” diyerek ajansa çağırdı. 

Türkan’ı üzerine çay dökerek odadan yollayan Sitare, Zeynep’e Ozan ile göstermelik bir aşk yaşamasını söyledi. Bunun hem kendisini hem Ozanı hem de ajansı kurtaracağını ifade etti. Ancak bunu kabul etmeyen Zeynep, ajansı terk etti. Zeynep’i uyaran Sitare, cebine onun kartını koyarak ne zaman isterse arayabileceğini belirtti.

O Kıza Zeynep ve Kadirin dramı damga vurdu Bu kızın omzundaki yük ne kadar ağIrmış

Dedesinin gözünü açmasıyla rahat bir nefes alan Zeynep, refakat nöbeti için gelen İpek’ten şapka ve gözlük istedi. Sokağın başında kendisini bekleyen Ozan ile konuşmaya giden Zeynep, Ozan’ın kendisine hayatının kaydığını söylemesine rağmen teklifi kabul etmeyeceğini söyledi. 

Bu sırada Fevzi de Zeynep’i evlendirmek için Hakkı Bey’in kendisine teklif ettiği paranın yarısı 50 bin Euro’yu aldı. Annesinin desteğiyle Türkan’a baskı yapan Fevzi, onu Zeynep’i 60’lı yaşlardaki Hakkı ile evlenmeye ikna etti. Ağabeyinin para aldığını duyan ve Hakkı’yla kendisi evlenmek isteyen Nimet ise Hakkı’nın kızının teklifini kabul etti.

Kadir’i ‘Size ev alacağım’ diyerek kandıran Nimet de parayı alarak Hakkı’nın kızına 50 bin Euro’yu geri götürdü. O sırada babasının Zeynep için ısrar ettiğini söyleyince ona videoyu da gösterdi. Akşam da Hakkı Bey’in evine giden Fevzi ve ailesi her şey yolunda gitsin diye uğraşırken olanlar oldu. Zeynep’in internetteki videosunu isteyen Hakkı, Fevzi’den parasını geri istedi.

Halası ve eniştesinden önce babasını da alarak evden giden Zeynep, eve gitmek istemese de babasının sürpriz yapacaklarını söylemesiyle onu kırmadı. Bu sırada parayı bulamayan Fevzi’nin kendisine saldırmasıyla korkan Türkan, Zeynep’i arayarak ‘eve gelmeyin’ dedi. Ancak telefonunu arabada düşürdüğü için telefonu Ozan açtı. Bütün gece içip sarhoş olan Ozan ise ağabeyi Salih’e kızın sokağına gitmelerini söyledi. 

Eve giden Zeynep ve Kadir, Türkan’a seslenirken, parasını arayan Fevzi’ye Kadri yanıt verdi. Paranın yerini tarif eden Kadir, sürpriz için aldığını söyleyince Fevzi ona saldırdı. Nimet’in her şeyi bildiğini söyleyen Kadir’i yüzleşmeye götüren Türkan ve Zeynep sonuç alamayınca; Fevzi, baba kızı evden kovdu. Babasının ayakkabıları için yalvaran ancak sonuç alamayan Zeynep, ne yapacağını bilemedi.

Kadir’i bir banka oturtan ve onu beklemesini söyleyen Zeynep, telefon etmeye gitti. Telefon edecek kimseyi bulamadığın üzülürken cebinden kartı düşen Sitare’yi aradı. Maddi olarak zor günler geçiren Sitare ise Zeynep’e hemen onu almaya geleceğini söyledi. 

Ozan ve Salih, yolda gördükleri Kadir’i arabaya alıp, eve giderken; babasını bıraktığı yerde bulamayan Zeynep, Sitare’nin kendisini almaya geldiğini sandı. Hiç bakmadan arabaya binen Zeynep, arabaya bindiği an kendisini almaya gelenin Hakkı olduğunu gördü. Gözü dönen Hakkı, Zeynep arabaya biner binmez kapıları kilitledi. 

ERKAN PETEKKAYA’NIN PERFOMANSINA ÖVGÜ YAĞDI

Hakkı’nın Zeynep’in görüntülerini izlemesiyle aldığı parayı geri vermesi gereken ve zarfı bulamayan Fevzi’nin, Kadir ve kızını kapı dışarı etmesine yorum yağdı. Dizide ‘Kadir’e hayat veren Erkan Petekkaya’nın oyunculuğu sosyal medyada gündem oldu.  İşte o yorumlardan bazıları… 

Umarım Ozan’ın içindeki iyilik, Kadir sayesinde ortaya çıkar”,
“İnşallah Zeynep’in başına bir şey gelmez”,
“Zeynep neden bakmıyorsun arabaya”,
“Acele işe şeytan karışırmış Zeynep… Kaç!”,
“Zeynep insanlardan yorulmaktan o kadar haklı ki”,
“Fevzi ne kötü adamsın sen gerçekten yazık”,
“Kartlar yeniden dağıtılıyor”,
“Fevzi’nin acımasızlığı mahvetti bu akşam beni”,
“Bu kızın omzundaki yük ne kadar ağırmış”,
“Erkan Petekkaya’dan yine ve yeniden şahane performans. Sahnenin duygu geçişi çok başarılıydı gerçekten. Dram dokusu çok iyi olmuş”,
“Erkan Petekkaya oynamadı adeta yaşattı”,
“Erkan Petekkaya bölüme damga vurdu”,
Erkan Bey oynamıyor, döktürüyor”, “Bir ağlayıp bir güldük. Bizi halden hale soktu Erkan Petekkkaya”
“Sitare’ye gün doğdu”,
“Denize düşen yılana sarılırmış demek ki”
“Erkan Petekkaya rolünü oynamıyor, yaşıyor, yaşatıyor, ağlatıyor…”,
“Sen ne yaptın Kadir? Artık Zeynep ve babasının hayatında yeni bir dönem başlayacak”

İLGİLİ HABERLER

POPÜLER GÜNDEM