Ana SayfaMagazinNurgül Yeşilçay'dan aksiyon sahnesi açıklaması: Tom Cruise muyum?

Nurgül Yeşilçay’dan aksiyon sahnesi açıklaması: Tom Cruise muyum?

‘Kim Bu Aile?’ filminde rol alan Cengiz Bozkurt, Nurgül Yeşilçay, Onur Buldu ve Ferit Aktuğ; Kanyon AVM içerisinde yer alan Usla Akademi’de gerçekleşen organizasyonda bir araya geldi. Mutfak tezgahının arka kısmına geçerek davetlilere elleriyle tavuk hazırlayan oyuncular, muhabirlerin sorularını yanıtladı. Aksiyon sahnelerinin çoğunda kendisinin rol aldığını söyleyen Yeşilçay’ın benzetmesi çok konuşuldu.

UMUT ÜNVER/Milliyet
‘Kim Bu Aile?’ filminin başrol oyuncuları Cengiz Bozkurt, Nurgül Yeşilçay, Onur Buldu, Ferit Aktuğ eğlenceli bir organizasyonda bir araya geldi. Kanyon AVM içerisinde yer alan Usla Akademi’de gerçekleşen organizasyon katılan ünlü oyuncular,  tezgahının arka kısmına geçerek davetlilere elleriyle tavuk hazırladı. Bir yandan tavuk pişiren bir yandan birbirlerine takılan oyunculardan kazanan isim Nurgül Yeşilçay oldu.

“SAHNELERİ KENDİMİ BANDAJLAYARAK ÇEKTİM”

Cengiz Bozkurt, “Bol komedili bol aksiyonlu Kore’den dövüş eğitmenlerinin gelip bizi çalıştırdığı çok emek verdiğimiz bir işle karşınızdayız. Uzun süreli bir çalışmanın sonucu bu” dedi. Sahnelerde zorlandıklarını söyleyen Bozkurt,” Sahneleri kendimi bandajlayarak çektim çünkü benim bu tendon koptu ama bitirdik. Olsun değmiştir” diyerek kendisine takıldı.

Nurgül Yeşilçaydan aksiyon sahnesi açıklaması: Tom Cruise muyum

“DUBLÖR YAPACAK ZANNEDİYORDUM”

Aksiyon sahnelerinin çoğunda kendisinin rol aldığını söyleyen Yeşilçay,” Ben normalde dublörler yapacak zannediyordum. Dublörümüz vardı ama çoğunu biz yaptık. Peki ben Tom Cruise muyum? Tom Cruise helikopterden iniyor, motorsiklet kullanıyor falan. Ben yıllardır aşk filmi falan çekmişim. Arkadaşlar biz bu ekip aksiyon çektik, olabilir mi? Bence biz bunu kutlamalıyız” dedi.

“BİR AY BOYUNCA TAVUKÇUDA TAVUK YAPTIK”

Filmin ana temasını anlatan Nurgül Yeşilçay,” Gizli görevdeyiz. Hiç olmadık bir aile oluşturulmak zorunda kalıyor” dediği sırada rol arkadaşı Bozkurt, “Polislikten icra edilme meselesi var, tekrar göreve dönmek için bir operasyonun parçası oluyoruz ve bu operasyon içerişinde toplama bir ailenin serüveni diyelim. Tavukçuda şekilleniyor hikâyemiz, karşı tarafı izlemek için. Bir mayfa ekibini yakalamak üzerine bir kurgu. Biz gerçekten bir ay tavukçuda tavuk yaptık” dedi. Ünlü isim, filmin vizyon tarihinin 7 Ekim olduğunu sözlerine eklemeden geçmedi.

Nurgül Yeşilçaydan aksiyon sahnesi açıklaması: Tom Cruise muyum

“ÇOK AKSİYON FİLMİM VARDI DA YAYINLANMADI”

Onur Buldu, “Benim aslında çok aksiyon filmim var da yayınlanmadı. Beğenilmedi herhalde. (Kahkahalar) Aksiyon sahnelerinde yönetmenimiz beni çok beğendi, senin fazla eğitime ihtiyacın yok dedi. Şaka bir yana çok emek verdiğimiz, eğlenceli, aksiyonlu bir film oldu. Umuyoruz seyirci de çok sevecektir” dedi.

“YERLERDE YUVARLANDIK BOL BOL DÜŞTÜK”

Ferit Aktuğ da “Koreografisi üç gün süren bir aksiyon sahnemiz vardı, o bizi epey yordu. Yerlerde yuvarlandık bol bol düştük. Haliç Tersanesi’nde çektik. İki ay çok güzel vakit geçirdim kendi adıma, çok güzel oyuncularla, nefis bir yönetmenle çalıştım” ifadelerini kullandı.

Filmin yönetmeni Bedran Güzel ise “Yaklaşık bir buçuk yıl önce başladı serüvenimiz. Güzel bir aile olduk. Aksiyonu bol, komedisi bol, şartları zorladığımız ve sonunda da fazlasıyla değdiğini düşündüğümüz bir aksiyon komedi filmi oldu. Bu ekiple çalışmaktan, projenin içinde olmaktan, CJ ENM ailesiyle birlikte bu işi yapmaktan dolayı çok mutluyum. Umarım vizyona çıktığında herkes bizim hissettiğimiz duyguyu, heyecanı, mutluluğu alır ve filmi severler. Ekibe tekrar çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Kadrosunda Beste Kökdemir, Doğan Can Sarıkaya, Altan Erkekli ve Fatih Al’ın da yer aldığı ‘Kim Bu Aile?’ filminin aksiyon yönetmenliğini Koreli usta yönetmen Youn Dae-Won, görüntü yönetmenliğini ise Türkiye sinemasının önemli isimlerinden Jean-Paul Seresin üstlendi.

Nurgül Yeşilçaydan aksiyon sahnesi açıklaması: Tom Cruise muyum
İLGİLİ HABERLER

POPÜLER GÜNDEM