Ana SayfaMagazinNükhet Duru: Sokakta taytla dolaşılması hiç hoş bir görüntü değil!

Nükhet Duru: Sokakta taytla dolaşılması hiç hoş bir görüntü değil!

1971 yılında dans müziği orkestrasında solistlik yaparak şarkıcılığa adım atan, 1974’te ilk 33’lük plağı yayınlanan Nükhet Duru, 1975’te ‘Beni Benimle Bırak’ ile geniş dinleyici kitlesine ulaştı. 70’li ve 80’li yıllarda Türkiye’de popüler müziğin en güçlü ve en meşhur seslerinden biri olan 68 yaşındaki sanatçı, önceki gün Çırağan Sarayı’nda katıldığı davet öncesi çok konuşulacak sözler sarfetti: Tunikle giyildiğinde tamam ama sokakta çorapla dolaşan bir sürü kadın var. Buna bir ‘dur’ deyin”.

MESUT YILMAZ / MİLLİYET
Bir giyim firmasının Sonbahar Kış 22-23 koleksiyonu, Çırağan Sarayı’nda gerçekleşen defileyle tanıtıldı. Davete; Feryal Gülman, Nükhet Duru, Buket Taşdelen, Işıl Reçber, Pınar Altuğ Atacan, Edvina Sponza, Esra İnceefe, Mihre Mutlu, Arzu Kunt, Bahar Şer, Ece Vahapoğlu, Müge Tezman Sırmabıyık, Yasemin Öğün ve Sibel Karakaşlı katıldı.

“STAR SİSTEMİNE KARŞIYIM”

Nükhet Duru, defile öncesi basın mensuplarıyla bir araya gelerek, kendisine yöneltilen sorulara cevap verdi. Starlık sistemine karşı olduğunu ifade eden usta sanatçı, “Ben bu sisteme karşıyım. Herkesin herkese rahatlıkla ulaşabileceği bir dönemde starlık olayını bir kez daha gözden geçirmek lazım” şeklinde konuştu.

Nükhet Duru: Sokakta taytla dolaşılması hiç hoş bir görüntü değil

“NE OLUR BU TAYT OLAYINA ‘DUR’ DEYİN ARTIK”

Kadınların tayt giymelerinden rahatsız olduğunu söyleyen Nükhet Duru, dikkat çeken şu açıklamaya imza attı:

Herkes sevdiğini, istediğini giyebilir ama ne olur bu tayt olayına bir ‘dur’ deyin artık. Hiç sevmiyorum. Tunikle giyilirse tamam ama öbür türlü çorapla sokakta dolaşan bir sürü hanımefendi görüyoruz. Bu hoş bir görüntü değil. Sevmiyorum, bu anlamda fikrimi saklayacak değilim. Görsellik devreye girince, yurt dışından gelen modayı çok yanlış uyguluyor insanımız.

Nükhet Duru ve Seren Serengil'den yorum

“KİMSEYE KIRGIN DEĞİLİM”

Antalya’da konser alanının boşalmasıyla sahnesini yarıda kesip, daha sonra devam eden Nükhet Duru, konuya açıklık getirerek, “Kimseye kırgın değilim, sanatçı arkadaşlarımla alakalı da bir durum yok. Orada halk için konser vermeye gelmiştim. Daha sonra herkes sahne önüne geldi ve konserime devam ettim” dedi.

“ADAPLA İLGİSİ YOK”

Geçtiğimiz haftalarda Nişantaşı’nda görüntülenen Nükhet Duru, sahne kıyafetleri yüzünden eleştirilen Gülşen’i savunarak, “Herkes kendi istediğini yapmakta serbest. Bunun adap veya adapsızlıkla ilgisi olduğunu sanmıyorum, kimseyi ilgilendirmez. Ben beğendiğim elbiseyi giyerim. O kadar ince ve müstehcen olmayan dekolteler giyiyor ki, o kadar ince vücudu var ki ‘Oovvv nasıl yaptı!’ falan diyemezsiniz. Ben onun fiziğinden çok müziğiyle ilgileniyorum” açıklamasını yapmıştı.

Nükhet Duru: Sokakta taytla dolaşılması hiç hoş bir görüntü değil
'Menopoz' yorumu Nükhet Duru'yu kızdırdı!

“AİLEM BENİ EVLATLIK VERDİ”

YouTube’da yayınlanan ‘Melikşah Altuntaş ile Hayatımın Listesi’ programına konuk olan sanatçı, ailesine olan kırgınlığını şu sözlerle dile getirmişti:

Beni hayatta tutan, kol kanat geren bir insan olmadı. Maalesef çok zor bir çocukluk geçirdim. Genç kızlık geçirmedim direkt genç kadınlığa adım attım. Kendi meseleleriyle meşgul bir anne ile kendi meseleleriyle meşgul bir babanın çocuğuydum. Halleri vakitleri yerinde olmasına rağmen beni evlatlık vermeyi tercih ettiler. Belki de ‘İkimiz de tuhaf insanlarız, bir aşkın içinde debeleniyoruz, çocuk da bizi mi çekecek?’ diye düşündükleri için verdiler.

Nükhet Duru: Sokakta taytla dolaşılması hiç hoş bir görüntü değil
'Aşk her şeyi affeder mi?' cevabı

İLGİLİ HABERLER

POPÜLER GÜNDEM