Pazartesi, Temmuz 22, 2024
Ana SayfaMagazinNevra Günay'dan Yepyeni Bir Hit: "Ben Sana Aşığım" Seyhan Müzik Etiketiyle Yayında!

Nevra Günay’dan Yepyeni Bir Hit: “Ben Sana Aşığım” Seyhan Müzik Etiketiyle Yayında!

Türk Sanat Müziği’nin güçlü sesi, besteci ve söz yazarı Nevra Günay, yeni teklisi “Ben Sana Aşığım” ile müzik dünyasına hızlı bir dönüş yapıyor.

Söz ve müziği ünlü sanatçı Selami Şahin’e ait olan bu özel eser, Nevra Günay’ın duygusal yorumu ve Semih Erdoğan’ın müzik yönetmenliğinde yeniden hayat buluyor. Ali Eşitmez’in yönetmenliğinde çekilen klip ise sanatçının hayranları tarafından büyük bir heyecanla karşılandı.

Nevra Günay’ın Etkileyici Müzik Yolculuğu
21 Mart 1975’te İzmir’in Ödemiş ilçesinde doğan Nevra Günay, müziğe olan ilgisi ve yeteneğiyle dikkat çekiyor. Babası İbrahim Bey’in amatör müzisyen olması ve bir çok enstrüman çalabilmesi, Nevra Günay’ın müzikle iç içe büyümesine olanak sağladı. Ödemiş Mûsiki Cemiyeti’nde aldığı ilk eğitimlerin ardından, Ege Üniversitesi Türk Mûsikisi Devlet Konservatuarı Ses Eğitimi Bölümü’nde profesyonel müzik eğitimine devam etti.

1998 yılında TRT İzmir Radyosu’nda ses sanatçısı olarak kariyerine başlayan Günay, 2002 yılından itibaren kadrolu sanatçı olarak görev yapmaya başladı.2014 yılında TRT İstanbul Radyosu’na tayin oldu. Bu süre zarfında hem yurtiçinde hem de yurtdışında sayısız programa katıldı ve sanatını geniş kitlelere ulaştırdı.

Başarılı Albümler ve Unutulmaz Eserler
Nevra Günay’ın müzik kariyeri, birçok başarılı albüm ve unutulmaz esere ev sahipliği yapıyor. 2011 yılında TRT’den Solo Albümler Serisi adı altında 12 şarkılık bir albüm çıkaran sanatçı, 2020 yılında “Kırmızı Buğday” albümü ile büyük beğeni topladı. Bu albümde yer alan,söz ve müziği kendisine ait”Dilim Susar” şarkısı, müzikseverler tarafından çok sevildi. “Sensiz Olmuyor”, “Avare”, “İnadı Bırak” ,“Sus Pus”,”Kırık Dökük”gibi birçok esere imzasını attı,”Güzel Nehir, Şirin Nehir”adlı şarkısı, Türk Sanat Müziği repertuarında önemli yer edindi.

Sanat ve Eğitime Adanmış Bir Hayat
Sanatçı, müziğin yanı sıra tiyatro ve kamera önü oyunculuğuna da büyük ilgi duydu ve Art Academy İzmir’den bu alanda eğitim aldı. 2015 yılında Mesam (Türkiye Müzik Eseri Sahipleri Meslek Birliği) üyeliğine kabul edilen Günay, 2021 yılında Beykent Üniversitesi işbirliği ile American Yoga Association’dan Uluslararası Yoga Uzmanlığı Sertifika Programını başarıyla tamamladı. 2021-2022 eğitim yılında Itrî Güzel Sanatlar Lisesi’nde Diksiyon Arkütilasyon Ses Eğitimi dersi vererek, genç müzisyenlerin yetişmesine katkıda bulundu.

Gönüllü Çalışmalar ve Sosyal Sorumluluk Projelerinde
Nevra Günay, müziğin yayılması ve sevilmesine katkıda bulunmak amacıyla çeşitli dernek ve yardım kuruluşlarının etkinliklerinde gönüllü olarak görev alıyor. Üstadlar Sabite Tur Gülerman ve Bekir Sıtkı Sezgin’den aldığı ilhamla, kendi beceri ve sanat anlayışını geliştiren sanatçı, müziğe olan tutkusunu her daim koruyor.

“Ben Sana Aşığım” ile Muhteşem Geri Dönüş
26 Haziran 2024’te, Selami Şahin’in söz ve müziğini yazdığı, Semih Erdoğan’ın müzik yönetmenliğini üstlendiği “Ben Sana Aşığım” teklisi Seyhan Müzik etiketiyle yayınlandı. Bu yeni çalışmasıyla yine adından söz ettiren Nevra Günay, sanatseverleri büyülemeye devam ediyor. Sanatçının müziğe olan tutkusu ve yeteneği, yeni eserlerinde de kendini gösteriyor.

Nevra Günay, Türk Sanat Müziği’ne olan katkılarıyla tanınmaya ve yeni teklisi “Ben Sana Aşığım” ile müzikseverlerin kalplerinde taht kurmaya devam ediyor. Bu eser, sanatçının kariyerinde yeni bir dönemi işaret ederken, hayranları için de büyük bir heyecan kaynağı oldu.
Sanatçı yabancı dile ve müziğe karşı yüksek bir kabiliyete sahip Nehir Tosun’un ve solo teklisiyle milyonların beğenisini kazanmış , birçok film ve dizilerde karekterlere hayat veren ünlü oyuncu Can Kızıltuğ ‘un annesidir .

En Son Okunanlar

En Çok Okunanlar