Milli motosikletçiler yeni sezona Avustralya’da başlıyor

Milli motosikletçiler yeni sezona Avustralya'da başlıyor

Milli motosikletçiler Toprak Razgatlıoğlu, Can Öncü ve Bahattin Sofuoğlu, yeni sezona Avustralya’daki yarışlarla başlıyor.

Milli motosikletçilerin yeni sezon heyecanı bu hafta sonu başlıyor.

Toprak Razgatlıoğlu, Dünya Superbike Şampiyonası’nda, Can Öncü ve Bahattin Sofuoğlu ise Dünya Supersport Şampiyonası’nda sezonun ilk yarışına hafta sonu Avustralya’da çıkacak.

Türkiye Motosiklet Federasyonu’ndan yapılan açıklamaya göre, motor sporları organizasyonlarında dünya genelinde milyonlarca takipçisi olan Dünya Superbike ve Supersport Şampiyonalarında 2023 sezonunun ilk yarışları, 24-26 Şubat tarihlerinde Avustralya ayağıyla başlayacak.

Toprak Razgatlıoğlu

Milli motosikletçi Toprak Razgatlıoğlu, Dünya Superbike Şampiyonası’nda yeni sezona ikinci şampiyonluk hedefiyle start verecek.

Sezonun Avustralya’daki ilk ayağı, Melbourne kentindeki Phillip Island Pisti’nde gerçekleştirilecek.

Toprak Razgatlıoğlu, Pata Yamaha Prometeon takımıyla 25 Şubat Cumartesi günü TSİ 08.00’de sezonun ilk yarışında piste çıkacak. Toprak, 26 Şubat Pazar günü ise TSİ 05.00’te superpole yarışında, 08.00’de ise hafta sonunun ikinci yarışında mücadele edecek.

ÖNCÜ VE SOFUOĞLU SEZONA BAŞLIYOR

Dünya Supersport Şampiyonası’nda ise ay-yıldızlı motosikletçiler Can Öncü ve Bahattin Sofuoğlu, sezonun ilk yarışına hafta sonu Avustralya’da çıkacak.

Bu sınıfta genç milli sporculardan Can Öncü Kawasaki Puccetti, Bahattin Sofuoğlu ise MV Agusta Reparto Corse takımıyla Türkiye’yi temsil edecek.

Can Öncü

Her iki sporcu da Phillip Island Pisti’nde 25 Şubat Cumartesi günü TSİ 06.30’da sezonun ilk yarışında, 26 Şubat Pazar günü de TSİ 06.30’da hafta sonunun ikinci yarışında boy gösterecek.

Motosiklet yarışlarında sezonun 11. ayağı Arjantin’de 13-15 Ekim’de planlanırken, sezonun 12. ve son ayağının ise yeri ve tarihi henüz açıklanmadı.

Bahattin Sofuoğlu

Açıklamada görüşlerine yer verilen Türkiye Motosiklet Federasyonu Başkanı Bekir Yunus Uçar, Kahramanmaraş merkezli depremlerden dolayı sezona üzüntülü başladıklarını belirterek, şunları kaydetti:

“Ülkemizde yaşanan depremlerde hayatını kaybeden vatandaşlar için Allah’tan rahmet diliyorum, yaralılar için acil şifalar diliyorum. Milli sporcularımız 2023 yılının ilk uluslararası mücadelesine Avustralya’da hafta sonu çıkacak. Sezona çok iyi hazırlandık. Sezona şampiyonluk parolası ile start veriyoruz ama ülkemizde yaşanan depremlerden dolayı buruk başlıyoruz. Sporcularımızın ay yıldızlı bayrağımızı dünyanın öteki ucunda gururla ve başarıyla dalgalandıracaklarına inanıyorum. İnşallah kazanacakları kupalar bir nebze de olsa milletimize moral olacak.”

Önceki HaberTFF’den Ersen Martin’e ziyaret
Sonraki HaberTrabzonspor’un Basel maçı kamp kadrosu belli oldu