Salı, Mayıs 28, 2024
Ana SayfaHayatMilli Gazete yazarı Mustafa Kasadar’ın oğlunu katleden sanık için istenen ceza belli...

Milli Gazete yazarı Mustafa Kasadar’ın oğlunu katleden sanık için istenen ceza belli oldu

İstanbul’da Milli Gazete yazarı Mustafa Kasadar’ın 19 yaşındaki oğlu Muhammed Nuh Kasadar, babasının eski çalışanı olan Hakan Öztürk (28) tarafından iple boğulduktan sonra parçalara ayrılarak derin donduruculara konulmuştu. Kasadar’ı öldürdükten sonra fidye isteyen Öztürk, tutuklanarak cezaevine gönderilmişti. Katil zanlısı hakkında yürütülen soruşturma tamamlandı.

İDDİANAME DÜZENLENDİ
İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede, maktulün babası Mustafa Kasadar, annesi Mücedde Kasadar ve ağabeyi Ömer Faruk Kasadar müşteki olarak yer aldı. İddianamede, Mustafa Kasadar’ın 11 Temmuz gecesi polis merkezine başvurduğu, oğlu Ömer Faruk Kasadar’ın kullandığı telefona “Merhabalar Ömer Bey şu anda Muhammed elimizde ayrıntılı bilgi için android bir telefondan Connected2 me uygulamasını indirin ve Kasadari diye bir hesap oluşturun. Bunun için 15 dakikan var. Hesabı aç ve sana yazmamı bekle” şeklinde mesaj gönderildiğini, kendisinin bunun bir şaka olduğunu düşündüğünü fakat oğlu Muhammed’in eve gelmemesi, telefonlarına cevap vermemesi nedeniyle soruşturma işlemlerinin başlatıldığı anlatıldı.

ÇÖP KOVASINDAKİ İDYE PARASINI ALMAYA GELDİ
Soruşturma kapsamında şüphelinin bahsettiği uygulamanın indirildiği ve bu uygulama üzerinde ilk olarak 40 bin dolar fidye şartıyla Muhammed Nuh Kasadar’ı serbest bırakacağını söylediğini, yapılan pazarlıkla 70 bin liraya razı olduğu iddianamede belirtildi. İddianamede, şüphelinin istediği gibi 12 Temmuz gece 01:00 sularında Gaziosmanpaşa’daki bir parkın yanında bulunan çöp kutusuna paranın atıldığı, orada bekleyen polis ekiplerinin 04:45 sıralarında parayı almaya gelen Hakan Öztürk’ü yakaladıkları anlatıldı.

CANİNİN İFADESİ İDDİANAMEDE YER ALDI
Şüpheli Hakan Öztürk’ün ifadesinde, Mustafa Kasadar’ı ve oğullarını mahalleden tanıdığını, ağabey Ömer Kasadar’a ait olan Ravza Kitap isimli işyerinde 2,5 yıl kadar kitap toplayıcı ve satın alma müdürü olarak çalıştığını, mesai ücretlerini vermediklerini iddia ederek “Arkadaşım Enes, yanıma gelerek ‘Bunlar seni kullanıyorlar, sana mesai ücreti vermeleri gerekiyor’ dedi. Ben de Ömer Kasadar tarafından kullanıldığımı anladım, bir süre sonra işten çıktım. Sonrasında psikolojik zorluklar çekmeye başladım” dediğine yer verildi. Şüpheli Öztürk, buluştuğu Muhammed Nuh ile evinde nargile içtikten sonra ağabeyine küfür ettiğini, Muhammed’in de kendisine yumruk atmasıyla kendisini kaybettiğini söyleyerek “Kırmızı çamaşır ipini boynuna geçirip tüm gücüyle 4-5 dakika sıktım. Suratına baktığımda öldüğünü fark ettim. Yarım saat ne yapacağımı düşündüm, cesedi kaldırmam gerektiği aklıma geldi. İzlediğim filmlerden ve dizilerden cesedi bavula koyup kurtuldukları aklıma geldi. Bu işin parasız olmayacağı, ayrıca kira borcum olduğu için fidye istemek aklıma geldi. Cesedi parçalamadan önce ağabeyi Ömer’e mesaj attım. ‘Kardeşin elimizde geri almak istiyorsan ‘Connected’ 2m adlı uygulamasından ‘kasadari’ diye hesap açtığını, ona yazmamı beklemesini söyledim. Sonra telefonu evin önündeki çöpe attım” dediği yer aldı. Şüpheli Öztürk’ün ifadesinde, fidye alabilmek için maktulün fotoğrafını çektiğini sonrasında banyoya götürerek cesedi parçalara ayırarak derin dondurucuya ve kafasını buzdolabına koyduğunu söylediği detayları iddianameye geçti.

AĞABEY ŞİKAYETÇİ OLDU
İddianamede ayrıca müşteki Ömer Faruk Kasadar’ın Öztürk’ün 2019 yılında kitapevinde yaklaşık olarak 13 ay çalıştığını bu süre zarfından kendisiyle herhangi bir tartışmalarının olmadığını, hakkı neyse taraflarınca tamamıyla ödendiğini, kardeşini canice katleden şüpheliden şikayetçi olduğu kaydedildi.

TASARLAYARAK ADAM ÖLDÜRMEDEN DAVA AÇILDI
Hazırlanan İddianamede, şikayetçilerle daha önceden çalışmış olduğu işyerinde hakkını vermemeleri sebebiyle aralarında bir husumet olduğu söyleyen şüphelinin olay günü ağabeyi Ömer Faruk’a küfür etmesi sonrasında maktulün kendisine yumruk atması üzerine kendisini kaybettiğini ve boğduğunu söylese de ilk haksız hareketin şüpheli tarafından gerçekleştirildiği dolayısıyla haksız tahrik hükümlerinin uygulanamayacağı vurgulandı. İddianamede şüpheli Hakan Öztürk “Tasarlayarak adam öldürme” suçundan” ağırlaştırılış müebbet hapsi talep edildi. Özrtürk’ün yargılaması önümüzdeki günlerde Ağır Ceza Mahkemesi’nde başlayacak.

En Son Okunanlar

En Çok Okunanlar