Milli basketbolcu Cedi Osman’dan destek mesajı

Milli basketbolcu Cedi Osman'dan destek mesajı

Amerikan Basketbol Ligi’nde (NBA) Cleveland Cavaliers forması giyen milli basketbolcu Cedi Osman, Kahramanmaraş’ta meydana gelen ve 10 ili etkileyen deprem sebebiyle açıklama yayımladı. Osman, yayımlanan paylaşımda, “Tüm halkımıza geçmiş olsun. Enkaz altındakilere bir an önce ulaşılmasını diliyorum. Dualarım, kalbim, aklım sizinle” ifadelerini kullandı.

NBA ekibi Cleveland Cavaliers, Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen yuttaşlar için milli oyuncu Cedi Osman aracılığıyla destek mesajı yayımladı.

Cavaliers’ın internet sitesi ve sosyal medya hesaplarında yer alan mesajda, “Cavaliers ve NBA ailesi, Türkiye ile komşu bölgelerdeki yıkıcı depremlerden etkilenenlere acil yardım sağlayan yerel ve ulusal organizasyonları desteklemek için çalışıyor” ifadeleri kullanıldı.

“KALBİM, AKLIM SİZİNLE”

Milli basketbolcu Cedi Osman ise yayımlanan videoda, “Ülkemizde yaşanan deprem felaketi nedeniyle çok üzgünüm. Tüm halkımıza geçmiş olsun. Enkaz altındakilere bir an önce ulaşılmasını diliyorum. Dualarım, kalbim, aklım sizinle. Takım ve bireysel olarak da elimizden gelen her şeyi yapmaya çalışıyoruz. Bir daha böyle felaketler yaşanmaması dileğiyle” diye konuştu.

Önceki HaberSingapurlular, Türk Büyükelçiliğini “yardım yağmuruna” tuttu
Sonraki HaberBM, Suriye’ye uygulanan yaptırımların, insani yardımları engellememesini söyledi