Pazartesi, Temmuz 15, 2024
Ana SayfaMagazin“MERYEM BOZ” SPOR AKADEMİ, ESKİŞEHİR’DE AÇILIYOR

“MERYEM BOZ” SPOR AKADEMİ, ESKİŞEHİR’DE AÇILIYOR

Milli Takımımızın yıldız sporcusu, filenin sultanlarının “Mavi Şimşek”i Meryem Boz, memleketi Eskişehir’de kendi ismini taşıyan “Meryem Boz Spor Akademi” ile geleceğin sporcularını yetiştirmeye başlıyor.

 

Milli Voleybolcu Meryem Boz, Senso Kozmetik Yönetim Kurulu üyesi ve eski voleybolcu Gözde Yorgun, eski Milli voleybolcu Merve Gülaç ile eski milli hentbolcu, spor eğitmeni ve Özyeğin Üniversitesi öğretim görevlisi Güneş Viter’in güçlerini birleştirerek hayata geçireceği Meryem Boz Spor Akademi, 25 Eylül Cumartesi günü TED Eskişehir Koleji’nde faaliyetlerine başlayacak.

 

Kariyeri boyunca oynadığı kulüp takımları ile Milli Takımlarda yaşadığı birçok şampiyonluk ve müsabaka deneyimini “Meryem Boz Spor Akademi” aracılığı ile sporcu adaylarına aktarmaya çalışacak olan Meryem Boz, yalnızca saha içerisinde kalmayıp, genç sporcu adaylarının iyi birer sporcu olması kadar saha dışında da iyi birer insan olmaları, kötü alışkanlıklardan uzak durup, sağlıklı ve umut dolu bireylerin yetişmesi, akademi içerisinde yer alacak genç kızların kişisel gelişimlerini tamamlamaları için farklı program çalışmaları ile hem sporculara, hem de ailelerine dokunmayı hedefliyor.

Adını verdiği akademinin faaliyetlerine başlayacak olmasından dolayı çok heyecanlı olan Meryem Boz, akademi ile birlikte yalnızca Eskişehir’de kalmayacaklarını, zaman içerisinde geliştirmeyi hedefledikleri yeni projeler ile birlikte ülkemizin çok farklı noktalarında yapacakları kamplar, spor okulları ve sosyal sorumluluk projeleri ile daha çok genç kıza ulaşmayı hedeflediklerini belirtti.

 

Akademiye ev sahipliği yapacak olan Ted Eskişehir Koleji’nden yapılan açıklamada da; şehrin okulu olarak Milli Voleybolcunun adını verdiği bu projeye destek vermeyi bir gönül borcu olarak gördükleri belirtilip, bu akademide yetişip, başarılara imza atacak minik yüreklere tüm imkanları ile kampüs dahilinde destek verileceği belirtildi.

06-16 yaş arasındaki kız çocukları için düzenlenecek olan akademi programı için kayıtlar 20 Eylül tarihi itibariyle başladı. Ted Eskişehir Koleji Spor Tesisleri, info@meryemboz.com ya da 0533 816 26 13 numaralı telefondan kayıtlar için başvurabilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz.

25 Eylül Cumartesi günü saat 13.00’da, TED Eskişehir Koleji Spor Salonu’nda resmi açılışı gerçekleştirilecek olan akademiye şehirdeki spor ve siyaset camiasından çok sayıda davetlinin katılması bekleniyor. Çeşitli etkinliklerin de düzenleneceği açılışta, özel bir sosyal sorumluluk projesi için de bilet satışı yapılacak. Bilet satışından elde edilecek gelir ise SMA Tip2 hastası Toprak bebeğe umut olması için değerlendirilecek.

En Son Okunanlar

En Çok Okunanlar