Melek Mosso sahnede saçını kesti!

Melek Mosso, kariyerinin ilk Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Tiyatrosu konseri için dün akşam sahnedeydi. ‘Gel Desem de Gelme’ parçasını İranlı sanatçı Aras İdol ile seslendiren Mosso, şarkının sonunda İran’da rejim güçleri tarafından öldürülen Mahsa Amini’ye destek vererek, sahnede saçını kesti.

“Bu sahnede şarkı söylemek çocukluk hayalimdi” dediği konser için özenle hazırlanan Melek Mosso, konserine Yeni Türkü’nün Karanfil şarkısı ile başladı. Sıra ‘Ne Faydası Var’a gelince sahnede ilk önemli konuğu, usta yorumcu Selami Şahin’i ağırlayan Mosso, ‘Gel Desem de Gelme’ şarkısını ise İranlı sanatçı Aras İdol ile seslendirdi.

Mosso’nun, şarkının sonunda İran’da rejim güçleri tarafından Mahsa Amini’nin öldürülmesiyle başlayan protestolara destek amacıyla sahnede saçını kesmesi dikkat çekti.

Ailesinin kendisini her zaman desteklediğini ve kendini şanslı hissettiğini bekşrten sanatçı, annesi Hatice Mosso’yu da sahneye davet ederek, beraber ‘Mevlam Bir Çok Dert Vermiş’ türküsünü seslendirdi.

“BU GECE IŞIĞIM SİZSİNİZ”

“Çok güzelsiniz, bu gece ışığım sizsiniz” diyerek 2.5 saat sahnede kalan Mosso; ‘Bu iş Bitmiş’, ‘Hayatım Kaymış’ gibi sevilen şarkılarının yanında ‘Haram Geceler’, ‘Bir Kulunu Çok Sevdim’, ‘Şinanay’ şarkılarını da kendi yorumuyla seslendirdi.