Lily-Rose Depp, Johnny Depp-Amber Heard davası boyunca neden sessiz kaldığını açıkladı

Eski eşi Amber Heard’e açtığı karalama davasından zaferle çıkan Johnny Depp’in, Fransız şarkıcı ve oyuncu Vanessa Paradis ile birlikteliğiden dünyaya gelen kızı Lily-Rose Depp; dava sürecinde sessiz kaldığı için sosyal medyada eleştirilmişti. Neden konuyla ilgili konuşmadığını açıklayan Lily-Rose, dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

Milliyet.com.tr
1984 yapımı ‘Elm Sokağında Kâbus’ ile kamera karşısında ilk deneyimini yaşayan, oyunculuk kariyerinde birçok ödüle aday gösterilen Johnny Depp’in, 2011 yılında birlikte rol aldıkları ‘The Rum Diary’ filminin setinde tanıştığı ve yaklaşık iki yıl süren evliliğin ardından olaylı bir şekilde boşandığı Amber Heard ile karşılıklı olarak açtıkları milyonlarca dolarlık dava, 1 Haziran’da sonuçlanmıştı.

MİLYONLARCA DOLAR TAZMİNAT!

Oy birliğiyle alınan kararda; jüri, Heard’ün eski eşine iftira attığına ve Depp’e 10 milyon dolar cezai tazminata ek olarak aktörü zararlarını karşılamak için de ekstra beş milyon dolar telafi edici tazminat ödemesi gerektiğine karar verdi. Sonrasında bu rakam, beş milyon dolardan Virgina eyaletinin bu tür tazminatlar için sınırı olan 350 bin dolara düşürülmüştü.

Jüri üyeleri, Amber Heard’ün evliliğine ilişkin beyanlarına inanmadı ve iddialarının sadece Depp değil başkaca insanları da lekelediğine karar vererek, Heard’ün ‘kötü niyetle’ hareket ettiğine hükmetmişti.

Jüri, Heard’ün de Depp’in avukatı üzerinden karalandığına ilişkin suçlamadan birini kabul ederek, Depp’in Heard’e 2 milyon dolar tazminat ödemesine karar verdi. Heard ve Depp, geçtiğimiz haftalarda ise bu kararlar için karşılıklı olarak temyize gitmişti.

“JÜRİ BANA HAYATIMI GERİ VERDİ”

Johnny Depp, davayı kazanmasının ardından sosyal medya heasabından şu açıklamayı yapmıştı:

Altı yıl önce hayatım, çocuklarımın hayatı, bana yakın insanların hayatı ve ayrıca uzun yıllar boyunca bana destek olan ve bana inanan insanların hayatları sonsuza kadar değişti. Hepsi göz açıp kapayıncaya kadar bir sürede oldu. Altı yıl sonra jüri bana hayatımı geri verdi. Onur duydum. En başından beri bu davayı açmanın amacı, sonucu ne olursa olsun gerçeği ortaya çıkarmaktı. Doğruyu söylemek, çocuklarıma ve beni destekleyen herkese borçlu olduğum bir şeydi. Sonunda bunu başardığımı bildiğim için huzurlu hissediyorum.

KIZI SESSİZLİĞİNİ BOZDU

Tüm bunların ardından sosyal medyada dava süreciyle ilgili konuşmadığı için sık sık eleştirilen, Vanessa Paradis ve Johnny Depp’in 23 yaşındaki kızı Lily-Rose Depp; babasının Amber Heard’ın davası sırasında neden sessizliğini koruduğunu ve neden bu konuda yorum yapmamaya devam etmeyi planladığını açıkladı. Babası ve annesi gibi oyuncu olan Lily-Rose; Elle’e konuşarak şu ifadeleri kullandı:

Onlar için çok özel ve çok kişisel olan şeyler, birdenbire özel ve kişisel olmaktan çıktı… Bu durumda gizli düşünce bahçemde kalmaya gerçekten hakkım olduğunu hissediyorum.

Depp, ayrıca kendi değeriyle ‘tanımlanmak’ istediğini söyleyerek; ‘kimseye hesap vermek için burada olmadığını’ da belirtti.

Ünlü isim, “Kariyerimin büyük bir çoğunluğunda, insanlar beni hayatımdaki erkeklerle tanımlamak istediler. Bu ister aile üyelerim, ister erkek arkadaşlarım olsun. Ve ben kendi ortaya koyduğum şeylerle tanımlanmaya hazırım” dedi.