Lerzan Mutlu, Seren Serengil ve annesine hakaretten hakim karşısında

Lerzan Mutlu, Seren Serengil ve annesine hakaretten hakim karşısında

Şarkıcı Lerzan Mutlu, sosyal medya üzerinden Seren Serengil ve annesine hakaret ettiği gerekçesiyle 4 yıl bir aya kadar hapis talebiyle hakim karşısına çıktı. Ünlü şarkıcı, söz konusu paylaşımlarda Serengil ve annesi Nevin Teoman’ı kast etmediğini belirtti. Seren Serengil ise, “Sanık uzun süredir bana karşı takıntılıdır, husumet beslemektedir. Suça konu paylaşımları da beni ve annemi kastederek yapmıştır” ifadelerini kullandı.

Lerzan Mutlu’nun 2020 yılında sosyal medya hesabı üzerinden Seren Serengil ve annesine yönelik hakaret içerikli paylaşımlarda bulunduğu gerekçesiyle “zincirleme şekilde sesli, yazılı veya görüntülü bir iletiyle hakaret” suçundan 4 yıl 1 aya kadar hapis talebiyle yargılanmasına başlandı. Anadolu 41. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya sanık Lerzan Mutlu, müştekiler Seren Serengil ve annesi Nevin Teoman ile taraf avukatları katıldı.

“ÜZERLERİNE ALINMIŞLAR”

Duruşmada savunma yapan sanık Lerzan Mutlu, suçlamaları kabul etmediğini söyleyerek, “Ben sosyal medya hesabımdan iddianamede bahsi geçen paylaşımları yaptım. Ancak bu paylaşımları müştekileri kastederek yapmadım. Üzerlerine alınmışlar, suçsuzum, beraatımı talep ederim” dedi.

Lerzan Mutlu, Seren Serengil ve annesine hakaretten hakim karşısında

Duruşmada söz alan müşteki Nevin Teoman, “Sanık bir süredir kızım Seren Serengil’e yönelik sataşır şekilde medyada sözler söylüyor. Sosyal medya üzerinden yazılar yazıyordu. Bu nedenle suça konu paylaşımların bizim hakkımızda olduğunu anladık. Benimle ilgili iddiaları doğru değildir ve yakışıksızdır. Bu nedenle kendisinden şikayetçiyim” diyerek cezalandırılmasını istedi.

'Ses kaydını duyunca hepimiz şok olduk'

“ÖZÜR DİLESEYDİ ŞİKAYETİMDEN VAZGEÇECEKTİM”

Seren Serengil, “Sanık uzun süredir bana karşı takıntılıdır, husumet beslemektedir. Suça konu paylaşımları da beni ve annemi kastederek yapmıştır. Bana karşı tehdit ve şantajda bulunmaktadır. Kendisi özür dileseydi şikayetimden vazgeçecektim ancak inkar ettiği için şikayetçiyim. Sanığın cezalandırılmasını istiyorum” dedi.

Lerzan Mutlu, Seren Serengil ve annesine hakaretten hakim karşısında

“MÜŞTEKİLERİ KAST ETMEDİM”

Bunun üzerine söz alan Lerzan Mutlu, “Ben müştekileri kastetmedim. Müştekilere yönelik bir husumette beslemiyorum” diye konuştu. Esas hakkındaki mütalaasını sunan cumhuriyet savcısı, suça konu paylaşımların müştekilere yönelik yapıldığına dair tereddüde yer vermeyecek şekilde bir açıklık bulunmadığı gerekçesiyle sanığın beraatına karar verilmesini istedi.

"Hayatım boyunca bir şey yapmasam yine aynı standartta yaşayabilirim"

SERENGİL: CEZASINI ÇEKECEK!

Mahkeme, taraflara esasa ilişkin beyanda bulunmaları için süre vererek duruşmayı erteledi. Serengil duruşma sonrası yaptığı açıklamada, “Şikayetçi olduk, cezasını çekecek. Bu kadının yıllardır bana karşı takıntısı var, benimle gündeme gelmek istiyor. Kurtulamıyorum. En sonunda mahkemeye başvurmak zorunda kaldım. Anneme söylediği her laf için cezasını çekecek” dedi.

Lerzan Mutlu, Seren Serengil ve annesine hakaretten hakim karşısında
Önceki HaberRusya’dan Ukrayna’ya silah yardımını artıran ABD’ye tepki: Savaşı uzatıyor, yangına körükle gidiyor
Sonraki HaberFarah Zeynep Abdullah ve sevgilisi Efe Çelik el ele!