‘Kraliçe II. Elizabeth, Prens Harry’nin Meghan Markle’a çok fazla aşık olduğundan endişe ediyordu’

'Kraliçe II. Elizabeth, Prens Harry'nin Meghan Markle'a çok fazla aşık olduğundan endişe ediyordu'

İngiltere’nin en uzun süre tahtta kalan hükümdarı Kraliçe II. Elizabeth’in, Kraliyet Ailesi ile aralarında soğuk rüzgarlar esen Prens Harry ve eşi Sussex Düşesi Meghan Markle ile ilgili düşünceleri önümüzdeki günlerde yayınlanacak olan bir biyografi kitabında ortaya çıktı. Yazılanlara göre Kraliçe’nin, torununun Meghan’a ‘çok fazla aşık olup olmadığını’ sorguladığı iddia edildi. İşte detaylar…

Milliyet.com.tr
Kraliçe II. Elizabeth’in 8 Eylül’de 96 yaşındayken hayata veda etmesinin ardından tahta geçen Kral III. Charles’ın oğlu Prens Harry ve eşi Sussex Düşesi Meghan Markle’ın; Kensington Sarayı’ndan taşınmak istediklerini açıkladıkları dönemde Windsor Kalesi’ndeki bir daireye taşınmayı umdukları, ancak istediklerini alamadıkları ortaya çıkmıştı.

Katie Nicholl’un ‘The New Royals’ adlı kitabındaki iddialara göre; 38 yaşındaki Prens Harry ve 41 yaşındaki Meghan Markle’ın, Kraliçe’nin Berkshire Kontluğu’nun kalbinde yer alan bir evi istediği, ama bu isteklerinin hayal kırıklığıyla sonuçlandığı bildirilmişti.

Kraliçe II. Elizabeth, Prens Harrynin Meghan Marklea çok fazla aşık olduğundan endişe ediyordu

“YİNE DE CÖMERT BİR JEST OLDU”

Nicholl, DailyMail’de ilk kez yayınlanan, kitaptan bir alıntıda; “Harry ve Meghan Kensington Sarayı’ndan taşınmak istediklerini açıkladıklarında, Kraliçe onlara Windsor Great Park’taki Frogmore Cottage’ı yeni evleri olarak teklif etti” diye yazılmıştı:

2020’de hayatını kaybeden Lady Elizabeth Anson, ‘Bu; Windsor Şatosu’nda olmasını umdukları daire değildi, ama yine de cömert bir jest oldu. Verilen ev oldukça önemliydi; Kraliçe’nin bahçe girişi, Meghan ve Harry’nin evinin hemen yanındaydı. Burayı onlara vererek tüm özelinden vazgeçti. II. Elizabeth Frogmore Cottage’ı Sussex Dükü ve Düşesi’ne verdiğinde, ‘Umarım buraya saygı gösterirler’ dedi’ ifadelerini kullandı.

Meghan Markle: Terapistim içinde bulunduğum korkunç durumu fark etti!

“EVLENMELERİNE ÇOK SEVİNMİŞTİ”

Tüm bunların ardından yeni yayınlanacak olan bir biyografi kitabına göre; Kraliçe II. Elizabeth’in, torunu Prens Harry’nin gelini Meghan Markle’a ‘biraz fazla aşık olduğunu’ düşündüğü ortaya çıktı. Gyles Brandreth, ‘Elizabeth: An Intimate Portrait’ adlı kitabında; şu ifadelere yer verdi:

Torununun Mehgan ile evlenmesine çok sevinmişti. Kraliçe’nin, ikilinin evliliğinin ilk günlerinde ağzından kaçırdığı tek endişe; bir arkadaşına Harry’nin ‘belki de biraz fazla aşık’ olup olmadığı konusunda merak duyduğunu söylemesiydi. En azından benim bildiğim kadarıyla, bu Kraliçe’nin yeni Sussex Düşesi’ne karşı söylediği tek şeydi.

Kraliçe II. Elizabeth, Prens Harrynin Meghan Marklea çok fazla aşık olduğundan endişe ediyordu

“ELİNDEN GELENİ YAPTI”

Ayrıca Aralık ayında çıkacak olan kitapta; II. Elizabeth’in, ünlü çiftin Oprah Winfrey ile yaptığı meşhur röportajdan bile etkilenmediği yazıldı:

II. Elizabeth, Meghan’ı seviyordu ve bunu pek çok kişiye de söyledi. Ve müstakbel gelininin hoş karşılandığını hissetmesi için elinden geleni yaptı. Size şunu söyleyebilirim, Kraliçe; her zaman Harry’nin iyiliği için bu röportaj saçmalığından daha fazla endişe duydu.

Kraliçe II. Elizabeth, Prens Harrynin Meghan Marklea çok fazla aşık olduğundan endişe ediyordu

SAYFADAKİ YERLERİ DEĞİŞTİRİLDİ!

Öte yandan Son dönemin en çok konuşulan isimlerinden Prens Harry ve eşi Sussex Düşesi Meghan Markle, geçtiğimiz ay dünya gündemine oturan bir olayın öznesi olmuştu. İkilinin isimleri, Kraliyet Ailesi’nin internet sitesinin en altına taşınmış; ünlü çift, şu anda adı cinsel taciz iddialarına karışan, ‘gözden düşmüş’ Prens Andrew’nun sadece bir sıra yukarısında yer almıştı.

DailyMail’de yer alan habere göre; tıklayanları Sussex Dükü ve Düşesi’ne adanmış sayfalara götüren bağlantılar daha önce kıdemli kraliyet üyelerinin altında ve ailenin küçük üyelerinin üstünde olmak üzere sayfanın ortalarında yer alıyordu. Meghan ve Harry’nin adları, ilk kez sıranın ortalarına düşürülmesinin öncesinde ise şimdilerde Galler Prensi ve Prensesi unvanlarını alan Prens William ile Kate Middleton’ın hemen ardına yazılmıştı.

'Kral III. Charles, Prens Harry'nin taç giyme törenine katılmasını yasaklayabilir!'

Önceki HaberTinder’da dolandırılan kadın uygulamayı yeniden kullanmaya başladı
Sonraki Haberİngiltere’de grevler yaygınlaşıyor: Kimler, neden grevde?