Ana SayfaEğitimKPSS skandalına ilişkin inceleme tamamlandı

KPSS skandalına ilişkin inceleme tamamlandı

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Erol Özvar, KPSS soruşturması kapsamında yapılan ön incelemenin tamamlandığını belirterek, çalışmanın YÖK Genel Kurul’da tartışılacağını bildirdi.

Özvar, ODTÜ Kürek Takımı ile bir araya geldiği etkinliğin ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. KPSS soruşturmasıyla ilgili soru üzerine Özvar, KPSS ile ilgili YÖK’e hukuki mevzuattan kaynaklı ön inceleme yetkisinin verildiğini anımsattı. Sınava ilişkin başlattıkları ön incelemenin tamamlandığını belirten YÖK Başkanı Erol Özvar, “Genel Kurul’da KPSS ön inceleme raporu değerlendirilecek sonra neticesi hakkında gerekli işlemler tesis edilecek. İncelemeyi yapan hukukçu arkadaşlarımızın ortaya koyduğu görüşler dahilinde Genel Kurul gerekli tedbirleri alacak ve işlemler yürüyecek diye düşünüyorum” bilgisini verdi.

Özvar, ÖSYM’nin devlet ya da özel kurumların sınavlarını en iyi şekilde yapmaya çalıştığına işaret ederek, şunları kaydetti: “Buradan kamuoyuna da mesaj vermeyi arzu ederim. Kurumların itibarını hepimiz muhafaza etmek durumundayız. Kurumlar içinde hata yapanlar olursa o hatayla alakalı gerekli işlemler tesis edilir ama kurumu yıkmak, yok etmek, dağıtmak bize uygun davranış olmaz.”

İLGİLİ HABERLER

POPÜLER GÜNDEM