Ana SayfaMagazinKanseri dört kez yenen Açelya Elmas: Artık hayallerimi gerçekleştirme zamanı

Kanseri dört kez yenen Açelya Elmas: Artık hayallerimi gerçekleştirme zamanı

Oyunculuk kariyerindeki en parlak günlerinde kansere yakalanan Açelya Elmas, kemoterapi ile iyileşmiş, hastalığı nüksedince iki kez ilik nakli olmuştu. Bodrum’a yerleşen ve hayata dört elle sarılan ünlü isim, sağlık durumu ve geleceğe dair planları hakkında konuştu.

Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuarı Müzik Bölümü’nden mezun olan Açelya Elmas; ‘Eyvah Kızım Büyüdü’, ‘Deli Yürek’, ‘Ruhsar’, ‘Kurşun Yarası’, ‘Ihlamurlar Altında’, ‘Lale Devri’ ve ‘Karagül’ dizilerinde rol alırken, beklemediği bir haberle hayatı değişti.

2003 yılında çekimleri Ayvalık’ta gerçekleşen ‘Kurşun Yarası’ dizisinin setinde yorgunluk belirtileri hisseden Elmas’a, kontrole gittiği hastanede lenf kanseri teşhisi konuldu.

Kanseri dört kez yenen Açelya Elmas: Artık hayallerimi gerçekleştirme zamanı

Zor şartlarda oyunculuk kariyerini sürdüren sanatçı, bir yandan da kansere karşı mücadele etti. 2005 ve 2010 yıllarında hastalığı nükseden, iki kez ilik nakli olan Elmas, tedavisinin ardından kansere karşı zafer kazandı.

Yangın söndürme ekipleriyle birlikte mücadele etti

YÜREK BURKAN SÖZLER

2020’de Uçankuş TV’de Lerzan Mutlu’nun sunduğu programa katılan oyuncu, tedavi sürecinde yaşadığı üzücü bir olayı açıklamıştı. Doktorların yumurtalıklarının dondurmadığı için aldığı ağır tedavi sonucu çocuğunun olma ihtimalinin kalmadığını gözleri dolarak anlatmıştı.

“İKİ SENEDİR BODRUM’DA YAŞIYORUM”

Dört kez kanseri yenen Açelya Elmas, önceki akşam Bodrum’da bir mekanda sahne aldı. Yaşadığı sağlık problemleri sonrası Muğla’nın Bodrum ilçesine yerleşen 44 yaşındaki oyuncu ve şarkıcı, sahne öncesi gazetecilerin sorularına cevap verdi.

Kanseri dört kez yenen Açelya Elmas: Artık hayallerimi gerçekleştirme zamanı

Kendisi gibi oyunculuk yapan Naz Elmas’ın ablası olan Açelya Elmas, şöyle konuştu:

İki senedir Bodrum’da yaşıyorum. Bodrum bana, ben Bodrum’a alıştım artık. İstanbul’daki evime sinema ve dizide rol alacağım zaman gidiyorum sadece.

“DOĞAYLA İÇ İÇE OLMAK ÇOK İYİ GELDİ”

Hastalığı tamamen atlattığını dile getiren Elmas, “İki sinema filmi projesiyle setlere dönüyorum. Çalışmak beni dinç tutuyor. Deniz, kum, güneş ve doğayla iç içe olmak bana çok iyi geldi. Hastalık sürecimi tam anlamıyla geride bıraktım. Artık hayallerimi gerçekleştirme ve sağlık problemlerimin benden çaldığı anları geri alma zamanı” ifadelerini kullandı.

Sokak köpeği ile oyunlar oynadı

İLGİLİ HABERLER

POPÜLER GÜNDEM