Kanada’da gardiyanlar, hapishane bahçesinde uyuşturucu yüklü bir güvercini yakaladı

Kanada'da gardiyanlar, hapishane bahçesinde uyuşturucu yüklü bir güvercini yakaladı

Kanada’da bir hapishane bahçesinde gardiyanlar, içinde kristal metamfetamin uyuşturucu maddesi bulunan sırt çantası taşıyan bir güvercin ele geçirdi.

Kanada‘da infaz koruma memurları, hapishane bahçesinin içinde bir güvercin yakaladı.

Yakalanan güvercinin üzerinde kristal metamfetamin yüklü bir küçük sırt çantası ele geçirildi.

Gardiyanlar, güvercine küçük bir sırt çantası bağlandığını fark ettiklerinde onu yakalayarak, küçük paketin içinde 30 gram kristal metanfetamin bulduklarını bildirdi.

 

“OLDUKÇA FAZLA HAREKET EDİYORDU”

Kanada Ceza İnfaz Memurları Sendikası Pasifik Bölgesi Başkanı John Randle, “Duvarların içinde bir güvercin bulundu ve üzerinde sırt çantası gibi küçük bir paket olduğu görüldü” ifadelerini kullandı.

Güvercinin izin sürmek ve yakalamak için biraz çaba sarf edildiğini aktaran Randle, “Çünkü, kuş oldukça fazla hareket ediyordu. Ancak ilk görüldüğünde birim bahçelerinden birinin hemen dışındaydı” dedi.

“ESKİ YÖNTEMLERİ KULLANIYORLAR”

Randle, bu yeni uyuşturucu kaçakçılığı yöntemini daha önce hiç görmediğini belirterek, “Kuşun üzerinde bulunan maddenin kristal metanfetamin olması kesinlikle korkutucu, çünkü bu bir sürü soruna yol açıyor. Sanki mahkumlar ve suçlular zamanda geriye gidip eski yöntemleri kullanıyorlar” diye konuştu.

Kanada polisi olayla ilgili soruşturma başlattığını bildirdi.

Önceki HaberReal Madrid – Valencia maçı ne zaman, saat kaçta, hangi kanalda?
Sonraki HaberMilan – Torino maçı ne zaman, saat kaçta, hangi kanalda?