Ana SayfaMagazinJonnie Irwin: Kanserim! Çocuklarım beni tanımadan büyüyecek

Jonnie Irwin: Kanserim! Çocuklarım beni tanımadan büyüyecek

İki yıl önce kendisine akciğer kanseri teşhisi konulduğunu açıklayan İngiliz TV yıldızı Johnnie Irwin, hastalığı hakkında ilk kez açıklamada bulundu. “Geride ne kadar zamanım kaldığını bilmiyorum” diyen Irwin, “Çocuklarım babalarını tanımadan büyüyecekler. Bu benim kalbimi kırıyor” ifadelerini kullandı.

Tam adım Jonathan James Irwin olan ünlü sunucu, 2016 yılında Jessica Holmes ile evlenmişti. Çiftin mutlu evliliğini üç erkek çocuk taçlandırdı. Ancak Irwin’den kötü haber geldi. İki yıl önce akciğer kanseri teşhisi konulduğunu söyleyen Irwin, hastalığıyla ilgili ilk kez açıklamalarda bulundu.

HAYATA BAKIŞINI NASIL DEĞİŞTİRDİĞİNİ ANLATTI

Hello Dergisi’ne konuşan 48 yaşındaki üç çocuk babası Irwin, “Kirli bir sır saklıyorum” diyerek hastalığını, onunla mücadelesini ve bu sürecin hayata bakışını nasıl değiştirdiğini samimi bir şekilde ifade etti.

Jonnie Irwin, bundan iki yıl önce teşhis aldığını ve kendisine altı ay ömür biçildiğini söyledi. Fakat Irwin, buna rağmen hastalıkla mücadele etti ve bugünlere geldi.

Jonnie Irwin: Kanserim Çocuklarım beni tanımadan büyüyecek

“NE KADAR ZAMANIM KALDIĞINI BİLMİYORUM”

Irwin, röportajda “Benim kirli bir sırrım var. Bu benim sırtımda bir yük gibi” dedikten sonra kendisiyle ilgili gerçeği açıkladı. Johnnie Irwin, “Geride ne kadar zamanım kaldığını bilmiyorum ama olumlu düşünmeye ve öyle kalmaya çalışıyorum. Benim bu konudaki yaklaşımım ‘Kanserle mücadele ediyorum, kanserden ölmüyorum.’ Yapmak istediklerime ilişkin küçük hatırlatma notları hazırladım. Kendime ‘ileri dönük plan yapma çünkü yeterince iyi olmayabilirsin’ demeyi alışkanlık haline getirdim” diye konuştu.

“ÇOCUKLARIM BABALARINI TANIMADAN BÜYÜYECEKLER”

Ünlü sunucu, plan yapmak konusundaki sözlerini şöyle sürdürdü:

ma plan yapmak istediğimi biliyorum. Ailemle anları yakalamak ve anılar biriktirmek istiyorum. Çünkü gerçek şu ki; çocuklarım babalarını tanımadan büyüyecekler. Bu benim kalbimi kırıyor.

Jonnie Irwin: Kanserim Çocuklarım beni tanımadan büyüyecek

HASTALIĞINI ÇEKİM İÇİN GİTTİĞİ İTALYA’DA ÖĞRENDİ

Jonnie Irwin, akciğer kanserine yakalandığını 2020 yılında, ‘A Place in the Sun’ adlı programın çekimi için bulunduğu İtalya’da yaşadığı bir olayın ardından öğrendi. Otomobil kullanırken görüşü bulanıklaşan Irwin, doktora gitti. Yapılan tetkiklerden sonra akciğer kanserine yakalandığı anlaşıldı. Kemoterapi ve başka tedaviler gördü ve bu şekilde yaşam süresi uzatıldı.

“BÜTÜN YAPABİLDİĞİM ÖZÜR DİLEMEKTİ”

Anlattıklarına göre Irwin için doktorların kendisine verdiği bu acı haberi karısı Jessica’yla paylaşmak çok zor oldu. Ünlü isim, “Eve gidip bunu karıma söylemek zorundaydım. Karım evde bebeklerimize bakıyordu. Bu, yıkıcı bir durumdu. Bütün yapabildiğim özür dilemekti. Kendimi sorumlu hissettim” dedi.

“BUNU KARIMA VE OĞULLARIMA BORÇLUYUM”

Hastalığını şimdiye kadar açıklamak istemediğini ifade eden Irwin, daha sonra bu konudaki kararında bir değişiklik olduğunu söyledi. Johnnie Irwin, “Yaşam süresini sınırlayan durumda olan insanlara, her günlerini en iyi şekilde değerlendirmeleri konusunda ilham verebilirim. Yaşayacak çok zamanları olmasa bile pozitif bir hayat sürmelerine yardımcı olabilirim” dedi.

Jonnie Irwin: Kanserim Çocuklarım beni tanımadan büyüyecek

Hayatının bir gün sona ereceğini söyleyen Irwin “Ama o günü, mümkün olduğunca uzak tutmak için elimden gelen her şeyi yapıyorum” diye konuştu. Johnnie Irwin, bunu eşi Jessica ve oğullarına borçlu olduğunu sözlerine ekledi.

İLGİLİ HABERLER

POPÜLER GÜNDEM