Jessica May yeni kimliğiyle poz verdi

‘Yeni Gelin’ (2017-2018) dizisiyle Türkiye’de şöhreti yakalayan, Hüseyin Kara ile mutlu bir evlilik sürdüren Jessica May, geçtiğimiz mart ayında Türk vatandaşı olmuştu. Elinde Türk kimliğiyle basın mensuplarına poz veren genç oyuncu, son derece gururlu olduğunu söyledi.

5 Aralık 1993 tarihinde Brezilya’nın Paranacity şehrinde öğretmen bir anne ve çiftçi bir babanın evliliğinden dünyaya gelen Jessica May, 15 yaşında modellik yapmaya başlarken, ‘Yeni Gelin’ dizisiyle oyunculuğa adım attı. Son olarak ise ‘Maria ile Mustafa’ (2020) dizisinde rol aldı.

“RESMİ OLARAK TÜRK VATANDAŞI OLDUM”

Fotoğrafçı Hüseyin Kara ile dört yıl önce evlenen Jessica May, uzun süredir beklediği hayaline Mart 2021’de kavuştu. Türkiye Cumhuriyeti kimliğine kavuşan oyuncu, elinde evraklarla verdiği pozu Instagram hesabından yayınladı, “Ve resmi olarak Türk vatandaşı oldum” mesajını yazdı.

Jessica May yeni kimliğiyle poz verdi

Jessica May’in kısa sürede sosyal medyada gündem olan paylaşımı binlerce beğeni alırken, sevenleri tebrik mesajları ve Türk bayrağı emojisi gönderdi.

'Satın almadım, hak kazandım'

“TÜRKİYE İKİNCİ VATANIM”

Sık sık ailesinin de yaşadığı memleketi Brezilya’ya giden Jessica May, Aralık 2021’de yaptığı açıklamada, “İnsanlar ‘Türk vatandaşı olmak’ kolay diye bir dedikodu çıkarmış, yok öyle bir şey. Dört yıldır başvurum devam ediyor” şeklinde konuşmuştu.

Güzel oyuncu, “Kaç defa mülakata çağrıldım ama nafile. O yüzden bir yerde ‘Türk vatandaşı olmak çok kolay’ diyen birisini görürseniz inanmayın. Eşim burada ve burası gerçekten benim ikinci vatanım. Verdiğim mücadeleyi bırakmayacağım” açıklamasını yaptı.

Brezilya’da Türk adeti

“ARTIK KİMLİĞİM ELİMDE”

Güzel oyuncu, önceki gün bir kozmetik markasının Zorlu PSM’de düzenlediği ‘Yaza Merhaba’ partisine katıldı. Kısa süre önce ailesinin yaşadığı Brezilya’dan dönen May, elinde Türk kimliğiyle gazetecilere poz verdi. “Artık kimliğim elimde” diyen 28 yaşındaki güzel, son derece gururlu olduğunu vurguladı.

Jessica May yeni kimliğiyle poz verdi

“ZOR BİR SÜREÇ ATLATTIK”

Brezilya’da kaldığı süre içerisinde delta varyantına yakalandığını belirten genç oyuncu, şu ifadeleri kullandı:

Tüm aile, akraba hepimiz delta varyantına yakalandık. Zor bir süreç atlattık.

“TÜRK İSİMLERİNİ ÇOK BEĞENİYORUM”

Geçtiğimiz aylarda yaptığı açıklamada anne olmak için erken olduğunu söyleyen Jessica May, “Şu an her şeyimle işime odaklandım” demişti. Oyuncu, “Türkçe isim kullanacak mısınız?” sorusuna ise “Yok ama Türk isimlerini çok beğeniyorum” yanıtını vermişti.

Eşinden 200 bin TL'lik hediye!

Önceki HaberAleyna Tilki: Ticari kafam yok!
Sonraki HaberStranger Things’in yeni sezonu Kate Bush’u yeni jenerasyonla tanıştırdı