Ana SayfaMagazinİzel-Çelik-Ercan: Bilet kalmadı, istemeyin!

İzel-Çelik-Ercan: Bilet kalmadı, istemeyin!

Bir dönem pop müziğe damga vuran İzel-Çelik-Ercan grubu, yayınladıkları şarkıların hit olmasına rağmen kariyerlerine solo olarak devam etme kararı almıştı. 31 yıl aradan sonra yeniden bir araya gelen İzel Çeliköz, Çelik Erişçi ve Ercan Saatçi, müzikseverlerin yoğun katılım gösterdiği konserleri hakkında konuştu. Bilet konusunda akrabalarına ve dostlarına seslenen ünlü şarkıcılar, özeleştiri yapmayı da ihmal etmedi.

HÜSEYİN ALTUN / MİLLİYET
Yıllar sonra yeniden bir araya gelen İzel-Çelik-Ercan, geçtiğimiz günlerde yapımcı Polat Yağcı ile birlikte Arnavutköy’de bir mekandan çıkarken objektiflere yansıdı. Şarkıları hit olmasına rağmen 1992’de sürpriz şekilde yaolalrını ayırma kararı alan fenomen müzik grubu, basın mensuplarına poz verdikten sonra soruları yanıtladı.

“56 ŞARKI SEÇTİK”

İzel-Çelik-Ercan olarak beşinci konserlerini vereceklerini belirten Saatçi, şu ifadeleri kullandı:

Repertuvar o kadar geniş ki bu sefer hangi şarkıları söyleyemeyeceğimizi tartıştık. Yaklaşık 56 şarkı seçtik fakat bir konserde 25-30 şarkı söylüyoruz. Bu yüzden biraz eledik şarkıları. En erken konserimiz 25 Eylül Kuruçeşme konseri, herkesi bekliyoruz. Buradan akrabalarıma, dostlarıma da sesleniyorum; bilet kalmadı, istemeyin.

İzel-Çelik-Ercan: Bilet kalmadı, istemeyin

“EN BÜYÜK SÜRPRİZ BİZİZ”

25 Eylül’de Kuruçeşme Açıkhava’da verecekleri konserle ilgili muhabirlerin “Ne gibi sürprizler bekliyor dinleyicileri?” sorusuna İzel, “En büyük sürpriz biz olduğumuz için ben daha oradan çıkamadım” cevabını verdi. Çelik ise “Sürprizi söyleyemiyoruz ama sosyal medyada da paylaştık. Duyduk duymadık demeyin bilet kalmadı, haberiniz olsun. Biz her yere gideceğiz’ diye yazdım” şeklinde konuştu.

İzel-Çelik-Ercan konserinde korkutan anlar!

“ORTAKÖY’E KADAR KUYRUK VARDI”

Verdikleri üç gün art arda konserlerin biletlerin tükenmesi ve yaşadıkları duygu hakkında da konuşan Saatçi, “3’te 3’tü. Biletler tükenmişti. Ortaköy’e kadar kuyruk vardı. İnsan 20’li yaşlarda yaşadığı duyguları tekrar yaşayınca çok acayip oluyor. Bir bakıyorum seyirci şahane, bir bakıyorum Boğaz” dedi.

İzel-Çelik-Ercan: Bilet kalmadı, istemeyin

“30 SENE NİYE BEKLEMİŞİZ?”

Muhabirlerin “Konser sonrası sizi sevenlere haksızlık ettiğinizi düşünüyor musunuz? 30 yıllık bir ara verdiniz sonuçta” sözleri üzerine Ercan Saatçi, şu cevabı verdi:

İlk basın toplantısında da ‘Kendimize ve bizi sevenlere çok büyük haksızlık yapmışız’ diye özeleştirimizi yaptık. 30 sene niye beklemişiz gerçekten de. Tabii beklememizin nedenleri vardı, onları da açıkladık ama evet gerek yokmuş. Bizi bu kadar seven olduğunu konserde anladık.

Aşkını ilk kez itiraf etti

“AYAĞIMIN TİTREDİĞİ ZAMANI BİLİYORUM”

İzel, “Sadece bizim nesil bizi dinlemeye gelir diye düşüyorduk ama Z kuşağı da dahil her nesilden dinlemeye gelenler vardı bizi. Seyircimiz çok çeşitliydi” dedi. Çelik ise “Çok geniş bir repertuvar vardı. En güzel yanı da şarkılarımızın tamamını biz söylemesek bile seyircinin söyleyebilecek olmasıydı. Ben gerçekten de ayağımın titrediği zamanı biliyorum. Bu hakikaten de anlatılmaz yaşanır” yorumunda bulundu.

“EVİMİZE GERİ DÖNMÜŞ GİBİ HİSSETTİK”

Sahne heyecanını anlatmaya devam eden Saatçi, “İlk basın toplantısında Çelik’in çok güzel bir sözü vardı. Ben ona çok takıldım, müthişti. Hepimizi özetleyen bir cümleyi aslında. Çelik ‘Evime geri dönmüş gibi hissediyorum’ demişti. Hepimiz bunu hissettik” açıklamasını yaptı.

O günlerin tekrardan yaşanmaması için!

İLGİLİ HABERLER

POPÜLER GÜNDEM