Ana SayfaDünyaİsrail basını duyurdu: İstiklal bombacısının yanındaki iki kadın...

İsrail basını duyurdu: İstiklal bombacısının yanındaki iki kadın…

İsrail basını, İstiklal Caddesi’nde 6 kişinin ölümüne neden olan bombalı saldırıda kamera kayıtlarında saldırganın yanında yürüyen iki kadının İsrailli olduğunu belirtti. Tatil için Türkiye’de bulunan kadınların, İsrail’e döndüklerini belirtti.

İsrail’de günlük gazete Ynet News, turist olduklarını belirterek kadınların Or Atedgi ve Natali Swissa olduklarını paylaştı.

Haberde, Atedgi’nin eşi ve Swissa’nın kardeşi olan Liran Atedgi’nin demecine yer verildi. Liran Atedgi, iki kadının saldırıya Türkiye tatillerinin son gününde yakalandıklarını söyledi.

Liran Atedgi, “Eşim ve kız kardeşim farkında bile olmadan şüpheli teröristin yanında yürümüşler. Yakınlardaki bir mağazada fazladan vakit geçirdikleri için 50 metre uzaklıktaki patlamadan kurtulmuşlar” dedi. 

İRAN İSRAİL’İ İŞARET ETTİ

İran medyası IRNA, görüntüde yer alan iki kadının İsrailli olduğunu aktararak saldırıda İsrail şüphesine ilişkin iddialar aktardı.

IRNA, iki İsrailli kadının fotoğrafını paylaşarak, “İki İsrailli kadın saldırıdaki zanlı ile birlikte yürürken görülüyor” yorumunu yaptı.

İLGİLİ HABERLER

POPÜLER GÜNDEM