İmar affı Hollanda’da alaya alındı: ‘Başbakana 100 Euro vererek…

İmar affı ve Hasan Kaçanlı “İmar barışı’ reklamı, 35 binden fazla insanın öldüğü depremlerin ardından Hollanda’da gündem oldu. Hollanda’da, imar affı için “Başbakana 100 Euro vererek yola dönebilirsiniz” sözleriyle alaya alındı.

Kahramanmaraş’ta meydana gelen ve 35 binden fazla insanın ölümüne neden olan depremlerin ardından 20 yıllık AKP iktidarında çıkarılan en büyük imar affı, Hollanda’da gündem oldu.

Hollanda’da yayın yapan NPO 1 kanalında, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın 2019’daki ‘imar barışı’ reklamı ile tanıtılan imar affı, sunucu Arjen Lubach tarafından alaya alındı.

Hasan Kaçan’ın rol aldığı reklam filminin ardından Sunucu Arjen Lubach, imar affı için “Arabanızın frenleri mi bozuk? Mark Rutte’ye (Hollanda Başbakanı) 100 Euro transfer edin ve yola dönebilirsiniz” ifadelerini kullandı.

Hasan Kaçan reklam filminde, “Bilip bilmeden iki göz yer yaptık. Ama hep ha yıkıldı ha yıkılacak korkusuyla yaşadık. Bizimle helalleşiyorlar mı?” sorusuna cevap olarak “Devlet vatandaşın sorununu çözmek için var” yanıtını veriyordu.

İmar affı, imar mevzuatına veya ruhsata aykırı yapılara verilecek yapı kayıt belgesiyle kaçak yapılara resmi olarak izin verilmesidir.

Önceki HaberBeşiktaşlı futbolcu Josef de Souza’nın yeni adresi belli oldu
Sonraki HaberKaleci Günay Güvenç, Gaziantep FK ile yolları ayırdı