Ana SayfaMagazinİkinci kez anne olan Merve Özbey: Heyecan ve mutluluk bir arada

İkinci kez anne olan Merve Özbey: Heyecan ve mutluluk bir arada

Birkaç gün önce oğlunu kucağına alarak ikinci kez anne olmanın mutluluğunu yaşayan Merve Özbey ile eşi Kenan Koçak, hastene çıkışı görüntülendi. Ayaküstü muhabirlerin sorularını yanıtlayan ünlü çift, mutluluklarını paylaştı. Kızı Elif Özüm’ün kardeşini gördüğünü söyleyen ünlü şarkıcı, oğlu Emir’in kime benzediğini de açıkladı. İşte detaylar…

UMUT ÜNVER/Milliyet
İş insanı Kenan Koçak ile 2020 yılında dünyaevine giren Merve Özbey, geçtiğimiz sene kızı Elif Özüm’ü kucağına almıştı. Yoğun bir konser temposu olan ünlü isim, 12 Mart tarihinde hamile olduğunu duyurmuştu. Ünlü isim, eşi ve kızıyla verdiği poza; şu notu düşmüştü:

Siz bu fotoğrafa bakınca yüzleri gülen üç kişi görüyorsunuz ya öyle değil. Görünmeyeni de bilin isterim. Sırtımı sevgisine dayadığım, elini hep omzumda hissettiğim yoldaşımla kurduğumuz yuvamız yeniden şenleniyor. Ömrümüze ömür katan Elif’ime kardeş geliyor. Ailemiz büyüyor. Şimdi bıraksanız sabaha kadar anlatırım yaşadığım heyecanı. Ama biliyorum ki ne desem eksik kalacak. ‘Anneler olmasa kim kimi severdi’ diyen Gülten Akın’dan yardım alarak sevgimi ve sevincimi paylaşmak istedim. Kalbinden doğuran, yalnızca insana değil; kediye, köpeğe ve kuşlara yuva olmayı bilen tüm güzel yüreklerin varlığına şükrederek, sevgiyi yücelterek çoğalmamız umuduyla. Bin şükür.

İkinci kez anne olan Merve Özbey: Heyecan ve mutluluk bir arada

“OTURDUM BİR KENARA DÜŞÜNDÜM”

4 Ağustos 2022’de doğum öncesi son kez saheye çıkan Merve Özbey, oğlunu kucağına almasına birkaç gün kala takipçileriyle dertleşmişti. “Doğuma günler kala her anne adayı gibi az önce oturdum bir kenara düşündüm” diyen Dokuz ayı ilk öğrendiğimdeki heyecanımı, telaşımı, korkumu, paniğimi, dokuz ay boyunca hiç bitmeyen mide bulantılarımı, tansiyon düşüklüğünü, halsizliğimi, ağrılarımı… Bir yandan ilk göz ağrıma, Elif’ime yetebilme çabalarımı… Aynı anda hem anne hem eş hem ev kadını hem iş kadını olmaya çalışırken, ara ara kendimden ne kadar vazgeçtiğimi enine boyuna düşündüm. İlk hamile kaldığımı öğrendiğimde ‘Acaba Elif’e yanlış mı yaptım?’ diye düşünürken, ‘Onu daha mı az seveceğim acaba?’ diye hayıflanırken, bir kadının sadece evlatları için gönlünün ne kadar genişleyebileceğini gördüm” ifadelerini kullanmıştı.

Merve Özbey'den eşi Kenan Koçak'a: Kalbim!

Ünlü isim, “İlk hamile kaldığımda Elif’te hiç bunları yaşamamıştım. Zaten zaman zaman sizlerle de konuşuyorduk ama bu sefer junior bizi biraz yordu açıkçası. Hormonlarım ters döndü, tanımadığım bir kadın haline geldim. Doktorlarla, pedagoglarla, psikologlarla konuştuğumda bunların hepsinin çok normal olduğunu fark ettim, sonra ara ara sizlerle dertleştik. Demem o ki artık yolun sonuna geldik. Birkaç güne kavuşacağız inşallah. Şu anda tek dileğim sağlıkla oğlumu kucağıma alıp iki evladım da evimde, işimi de ailemi de sarıp sarmalayabilmek. Ve bunların hepsinden önce artık eski Merve’ye kavuşabilmek. Çünkü siz varsanız, bunların hepsi. Siz yoksanız bu saydıklarınızın hiçbiri yok demektir. Eski Merve’yi de özlemedim değil. Hele ki işimi ne kadar özlediğimi size anlatamam. Bu süreçte dualarınızı eksik etmeyeceğinizi biliyorum. Her anne adayının bir avazda, sağlıkla, sıhhatle evlatlarına kavuşmalarını diliyorum. En yakın zamanda görüşmek üzere” demişti.

İkinci kez anne olan Merve Özbey: Heyecan ve mutluluk bir arada

İKİNCİ KEZ ANNE OLDU

Merve Özbey, bu paylaşımından bir gün sonra oğlunu kucağına aldı. Çift, bebeklerine ‘Emir’ adını verdi. Doğumun gerçekleştiği özel hastanenin başhekimi, yaptığı açıklamada “48 santim, 2.810 gram olarak dünyaya gelen bebeğin ve annenin sağlık durumları gayet iyi. Kendilerine sağlıklı ve uzun bir ömür diliyoruz” ifadelerini kullandı.

Merve Özbey’in acı hikayesi

HASTANE ÇIKIŞI GÖRÜNTÜLENDİLER

Çiçeği burnunda anne Merve Özbey, hastene çıkışı görüntülendi. Eşi Kenan Koçak’la beraber basın mensuplarının sorularını yanıtlayan sanatçı, “Çok şükür sağlıkla kucağımıza aldık. Şimdi de diğer evladımıza kavuşmanın heyecanı ve mutluluğuyla evimize gidiyoruz.” dedi. Ünlü ismin eşi Kenan Koçak da “Ben de çok mutluyum. İnşallah sağlıklı, huzurlu, vatana millete hayırlı bir birey olur” diyerek mutluluğunu dile getirdi.

İkinci kez anne olan Merve Özbey: Heyecan ve mutluluk bir arada

Basın mensuplarının, “Elif, kardeşini gördü mü?” sorusuna Özbey, “Tabii ki gördü. İçerideki balonlar ve ışıklar daha çok ilgisini çekti “Anne! Emiir! Bebek!” deyip, balonlarla oynamaya başladı. Aralarında büyük bir yaş farkı olmadığı için, kolayca bağ kuracaklarini düşünüyorum. Evde göreceğiz.” dedi.

“HERKES BABAYA BENZETTİ”

Bebeğin ismini bu kez babasının koyduğunu belirten Merve Özbey, ‘Oğlunuz kime benziyor?’ sorusuna da “Herkes babaya benzetti. Elif de ilk doğduğunda babasına benziyordu, sonra bana benzemeye başladı. Kime benzediği önemli değil, yeter ki sağlıklı olsun” diye yanıt verdi.

Merve Özbey'den kızının doğum gününde anlamlı hediye

İLGİLİ HABERLER

POPÜLER GÜNDEM