Ana SayfaMagazinİki Gökçe Kırgız’ın davasında bilirkişi raporu geldi!

İki Gökçe Kırgız’ın davasında bilirkişi raporu geldi!

‘Kalbime Gömerim O Zaman’ isimli şarkısıyla bilinen Gökçe Kırgız Durukan’ın, adından haksız kazanç elde ettiğini iddia ettiği Gökçe Kırgız Taner hakkında açtığı davada, bilirkişi raporu mahkemeye ulaştı. Bilirkişi, marka haklarına ihlal ve tecavüz olduğu yönünde görüş bildirdi.

DAMLA GÜLER / Milliyet.com.tr
Gökçe Kırgız Durukan, 2006 yılında söylediği ‘Kalbime Gömerim’ adlı şarkısıyla bir döneme damga vurmuştu. Yine 2006’da sahne almaya başlayan şarkıcı Merve Doğan, 2013’de adını değiştirerek, Gökçe Kırgız Taner yapmıştı. Bunun üzerine mahkemeye başvuran Gökçe Kırgız Durukan, adının kötüye kullanıldığını ve markasına zarar verildiğini iddia ederek, Gökçe Kırgız Taner’den şikayetçi olmuştu.

İki Gökçe Kırgız’ın davasında bilirkişi raporu geldi

İstanbul 1. Fikri Sınai Haklar Hukuk Mahkemesi’nde bugün görülen duruşmaya Gökçe Kırgız Durukan ve avukatı katıldı. Gökçe Kırgız Taner ise duruşmaya katılmadı. Mahkeme hakimi, geçen celse bilirkişiden marka hakkına tecavüz olup olmadığına ilişkin istenen bilirkişi raporunun dosyaya ulaştığını söyledi.

İki Gökçe Kırgız’ın davasında bilirkişi raporu geldi

Bilirkişi, hazırladığı raporda, marka haklarına ihlal ve tecavüz olduğu yönünde görüş bildirdi. Mahkeme, iki tarafa da ek rapor alınmasına yönelik dilekçelerini sunmak üzere süre vererek, duruşmayı erteledi.

Gökçe Kırgız Taner'in 'isim' pişmanlığı!

İLGİLİ HABERLER

POPÜLER GÜNDEM