Hilal Altın: Babamın hayatı acılarla geçmiş!

Hilal Altın: Babamın hayatı acılarla geçmiş!

Bir döneme damga vuran, ‘Arabeskin taçsız kralı’ olarak bilinen Hüseyin Altın’ın şarkıcı kızı Hilal Altın, önceki gün Nişantaşı’nda kameralara yansıdı. Ayaküstü gazetecilerle konuşarak yeni çıkardığı albümde babasının şarkılarını okuduğunu söyleyen Altın, yaşama veda eden sanatçının hayatının film yapılması için teklifler geldiğini de açıkladı.

SEÇKİN ŞENVARDAR / MİLLİYET
Arabesk müzik sanatçısı Hüseyin Altın, 2016 yılında 58 yaşındaken yüksekten düşme nedeniyle götürüldüğü Medical Park Gaziosmanpaşa Hastanesinde hayatını kaybetmişti. Şair Ahmet Selçuk İlkan, Hüseyin Altın’ın çok değerli bir dostu olduğunu ve vefatından dolayı büyük üzüntü duyduğunu aktararak, “Hüseyin Altın, arabesk müzik dünyamızın önemli değerlerinden biriydi. Onlarca albümü olan ve çok fazla hayranı olan bir insandı. Vefatı o bakımdan beni oldukça üzdü” ifadelerini kullanmıştı.

İlkan, Altın’la yıllarca beraber çalıştığını belirterek, şunları söylemişti:

Son günlerde rahatsız olduğunu duydum. Genç yaşta hayatının sona ermesi biz sevenlerini çok etkiledi. O her şeyin ötesinde büyük bir özlemle anılacak değerli bir sanatçıydı. Her sanatçı gibi o da hatıralarıyla anılacak.

Hilal Altın: Babamın hayatı acılarla geçmiş

“80’Lİ YILLARIN ARABESK YILDIZIYDI”

Türk Halk Müziği Sanatçısı Onur Akay da arabesk dünyasının dev bir ismi kaybettiğini söyleyerek, “80’li yılların arabesk yıldızıydı. ‘Neden saçların beyazlamış arkadaş’ gibi kendisini efsaneleştirmiş pek çok şarkısı vardı. Ayrıca ben onu ilk çocuk sanatçımız olarak da biliyorum” diye konuşmuştu.

Evinin balkonundan düştüğü öğrenilen Hüseyin Altın, Beyoğlu Sütlüce Mezarlığında defnedilmişti.

Sanatçı Hüseyin Altın son yolculuğuna uğurlandı

“BABAMIN BU GÜNLERİMİ GÖRMESİNİ ÇOK İSTERDİM”

Ünlü sanatçının kızı Hilal Altın, geçtiğimiz gün gün Nişantaşı City’s’de objektiflere takıldı. Basın mensuplarıyla konuşarak, çıkardığı albümde babasının iki şarkısını okuduğunu ve şarkıcılık yapmaya küçük yaşta hayal ettiğini söyleyen Altın; “Babamın yolunda gitmeye çalışıyorum. Şarkıcılık hayalimde olan bir şeydi. Hayalimi gerçekleştirdim. Babamın bu günlerimi görmesini çok isterdim” dedi.

Babasının hayatının filmi yapılması için birçok yapım şirketinden teklifler aldığını söyleyen Hilal Altın, şu ifadeleri kullandı:

Babamın hayatı acılarla geçmiş. Babam, Müslüm Gürses ve Bergen’in hayatlarından daha acı bir hayat yaşamış. Film için birkaç yapım şirketi bizle görüştü ama henüz karar vermiş değiliz.

Hilal Altın: Babamın hayatı acılarla geçmiş

HÜSEYİN ALTIN KİMDİR?

1 Nisan 1958’de Erzurum’da doğan evli ve üç çocuk babası olan Altın, Türkiye’de ilk çocuk sanatçı olarak biliniyor.

“Neden Saçların Beyazlanmış Arkadaş”, “Dargınım” ve “Hasret Akşamları” adlı parçalarıyla bilinen sanatçı, “Şerefimle Yaşarım”, “Hor Görme Garibi”, “Aşk Sürgünü”, “Gecelerin Adamı” ve “Kadersizler” gibi filmlerde rol almıştı.

Önceki HaberSeren Serengil: Hadise’yi paket yaptık!
Sonraki HaberSomali’ye gökten, daha önce Dünya’da hiç rastlanmamış ‘iki yeni mineral’ düştü