Hataysporlu Ruben Ribeiro kabusu yaşadı: Pencereden atladı, hayatta kaldı

Hataysporlu Ruben Ribeiro kabusu yaşadı: Pencereden atladı, hayatta kaldı

Kahramanmaraş’ta meydana gelen 7.7 büyüklüğündeki depreme yakalanan Hataysporlu futbolcu Ruben Ribeiro’nun yaşadıklarını Antalyaspor’dan arkadaşı Fredy anlattı.

Acil ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) Kahramanmaraş Pazarcık’ta 6 Şubat’ta 7.7 büyüklüğünde deprem olduğunu duyurdu. Deprem saati 04.17 olarak kaydedildi.

Bölgede 13.24’te 7.6 büyüklüğünde ikinci bir büyük deprem daha oldu. Depremin 10 ilde birden şiddetli şekilde hissedildiği açıklandı: Kahramanmaraş ve Hatay başta olmak üzere Kilis, Diyarbakır, Adana, Osmaniye, Gaziantep, Şanlıurfa, Adıyaman ve Malatya’dan acı haberler gelmeye devam ediyor.

Fredy

FREDY DEPREM SIRASINDA PORTEKİZ’DEYDİ

Hataysporlu Ruben Ribeiro da depremi yaşayanlar arasındaydı. Tecrübeli futbolcunun yaşadıklarını, Antalyasporlu yakın arkadaşı Fredy, Portekiz basınına anlattı.

Yaşanan felaket sırasında Portekiz’de bulunan Fredy, deprem haberini eşinden aldığını belirterek, “Sabah erken saatlerde beni eşim aradı. O aradığında, erken uyanmış olmasına şaşırdım. Depremden bahsetmeye başladı, ben de televizyonu açıp haberleri izlemeye başladım”ifadelerini kullandı.

Ruben Ribeiro

“DURUMU GAYET İYİ”

Yaşanan felaketten sonra ruh halinin iyi olmadığını da belirten Fredy, Portekiz basınına depremde Hatay’da bulunan yakın arkadaşı Ruben Ribeiro hakkında da bilgi verdi.

Fredy, Ribeiro’yla konuştuğunu ve iyi olduğunu belirterek, “Onunla konuştum. Bana, duvarlar çatlamaya başladığı için pencereden atlayarak evi terk etmek zorunda kaldığını anlattı. Telefonlar çekmediği için net bir görüşme yapamadık. Hangi katta yaşadığını da bilmiyorum. Ama onun sakatlanmadığını garanti edebilirim”diye konuştu.

Alanyaspor’dan Wilson Eduardo ile de konuştuğunu söyleyen Angolalı futbolcu, onların da depremi hissettiğini fakat herhangi bir hasar almadıklarını açıkladı. Fredy ayrıca, psikolojik olarak bu olaydan etkilendiğini söyleyerek, “Böyle bir şeyin ne zaman geleceğini bilemezsin. İzlediğim görüntüler beni çok etkiledi”dedi.

Önceki Haberİngiltere ile Ukrayna arasında “Londra Deklarasyonu” imzalandı
Sonraki HaberStefan Kuntz’dan depremzedeler için yardım çağrısı