Gaziantep FK, Süper Lig ve Ziraat Türkiye Kupası müsabakalarından çekildi

Gaziantep FK, Süper Lig ve Ziraat Türkiye Kupası müsabakalarından çekildi

Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen Gaziantep FK, Süper Lig ve Ziraat Türkiye Kupası müsabakalarından çekildiklerini duyurdu.

Kahramanmaraş’ta meydana gelen ve 10 ili etkileyen 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremlerin ardından spor camiası da yaralarını sarmaya çalışıyor. 

Spor Toto Süper Lig’de mücadele eden Gaziantep FK, Türkiye Futbol Federasyonu’na başvurarak Süper Lig’den ve Ziraat Türkiye Kupası müsabakalarından çekildiklerini açıkladı.

İşte Gaziantep ekibinden yapılan açıklama…

“6 Şubat 2023 tarihinde, şehrimizle birlikte 10 komşu şehrimizi de etkileyen deprem felaketinin yaralarını sarabilmek için mücadelemiz devam etmektedir. Böylesi bir felaketin ardından futbol konuşmaya dahi gücümüz kalmamıştır. 

Öncelikle, depremde vefat eden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar, henüz ulaşılamayan tüm vatandaşlarımızın bir an önce sağ salim kurtulmasını dileriz. 

Tüm bu zorlu şartlar altında kulübümüzün, sportif faliyetlerine devam etmesi de mümkün gözükmemektedir. Yönetim Kurulumuzun aldığı kararla birlikte Gaziantep Futbol Kulübümüz, 2022-2023 sezonunda Süper Lig ve Ziraat Türkiye Kupası müsabakalarından çekilme kararı almıştır. 

En kısa sürede şehrimizin ve ülkemizin bu deprem felaketinin yaralarını saracağına inanıyor, destekleriyle yanımızda olan herkese sonsuz teşekkür ediyoruz.

Gazi şehrimiz en kısa sürede misafirperverliğin başkenti olarak tüm futbolseverleri ağırlayacak olmanın ve kırmızı-siyaha gönül veren taraftarlarımızla buluşmanın inancıyla elinden gelen mücadeleyi sürdürecektir.”

Önceki HaberÜlkesi Gana’da Hataysporlu Christian Atsu için çağrı
Sonraki HaberSuriye’de can kaybı yükseldi