Cuma, Mayıs 24, 2024
Ana SayfaGündemGazeteci Sinan Aygül’e saldırıda yeni gelişme: Tutuklandılar!

Gazeteci Sinan Aygül’e saldırıda yeni gelişme: Tutuklandılar!

Kültür Mahallesi Şeyhmuz Zırhlı Sokak’ta dün yaşanan olayın ardından gözaltına alınan Y.B. ile polis memuru E.K, Emniyet Müdürlüğündeki işlemlerin ardından adliyeye götürüldü.

Savcılık ifadelerinin ardından nöbetçi hakimliğe sevk edilen 2 kişi, “silahla kasten yaralama” suçundan tutuklandı.

Tatvan ilçesinde gazeteci Sinan Aygül’ün darbedildiği olayın ardından haklarında adli ve idari soruşturma başlatılan polis memuru E.K. ile Tatvan Belediyesi çalışanı Y.B, görevden uzaklaştırılmıştı.

NE OLMUŞTU?

Aygül, iki gün önce sosyal medya hesabından Tatvan Belediyesi ile ilgili usulsüzlük iddialarını gündeme getirmişti. Aygül, şunları yazmıştı: “Belediyelerin taşınmaz satışları meclis gündeminde. Bazı satışlarda çok ciddi usulsüzlükler, ciddi suçlar var. Olası bir inceleme/soruşturma ve tarafsız bir yargı sürecinde çok kişinin canı yanar. Bitlis Belediyesinin ihalesi katılımcı olmadığı için iptal oldu. Tatvan Belediyesinin gerçekleşen satışının da rekabet koşulları oluşmadığı gerekçesiyle iptal edilmesini bekliyorum. O satışı iptal edin. Tatvan Belediyesi, orası babanızın çiftliği değil illa “ihaleye fesat karıştırma” dosyası mı açılması lazım…”

En Son Okunanlar

En Çok Okunanlar