Ana SayfaSporGalatasaray başkan adayı Eşref Hamamcıoğlu: 'Neden kalmak için ısrar ediyorsunuz?'

Galatasaray başkan adayı Eşref Hamamcıoğlu: ‘Neden kalmak için ısrar ediyorsunuz?’

İstinaf Mahkemesi, Galatasaray’da bugün yapılması planlanan seçimli genel kurula tedbir kararı koydu. Mahkeme kararının ardından olağanüstü toplanan Galatasray Divan Kurulu’nda başkan adaylarından Eşref Hamamcıoğlu, açıklamalarda bulundu. Hamamcıoğlu, mevcut başkan Burak Elmas’a eleştiriler yöneltti.

Galatasaray’da olağanüstü divan kurulu toplantısı, Galatasaray Lisesi Tevfik Fikret Salonu’nda yapıldı. Başkan adaylarından Eşref Hamamcıoğlu açıklamalarda bulundu. Eşref Hamamcıoğlu, Galatasaray Başkanı Burak Elmas’ı şeffaf olmamakla eleştirdi.

“BUNUN ALTINDA KALMAYACAĞIZ”

Hamamcıoğlu, Galatasaray Kulübü’nün son zamanlarda yaşadığı durumu hak etmediğini söylerken “Bu kadar üzücü bir manzarayla karşılaşmadım bugüne kadar. Galatasaray bunu hak etmiyor ama bunun altında kalmayacağız. Galatasaray’ın bu durumu kenetlenerek atlatacağından şüphem yok. Samimiyet eksikliğinden bahsetmiştim. Burak Elmas ve yönetimi samimi değiller. Güven eksikliğinden bahsetmiştim geldiğimiz noktayı görüyoruz. Burak Elmas bir ilüzyonist gibi davranıyor kendisi şeffaf değil. Burak Elmas ve yönetimi, genel kurulu kandırarak seçildiler! Şu utanç verici manzarayı unutmayın unutturmayın” dedi.

“İBRA EDİLMEYENLER NEREDE?”

Hamamcıoğlu, Burak Elmas’a yapılan istifa çağrısını hatırlatarak “İbra edilmeyenler neredeler? Boş sandalyedeler! Genel kurul iradesine ipotek konmuştur. Acaba bu seçim süreci uzatılarak başkan adayları için mi uğraşıyorlar? Bu adaylar çıkarsa şimdiden şaibe altındadır. Biz bunun altında kalmayacağız. Sayın Başkan Burak Elmas ve değerli arkadaşları; bu kadar istifa çağrısına rağmen neden kalmakta ısrar ediyorsunuz? Eğer bir taahhütleriniz varsa bizimle paylaşın! Kime ne söz verdiniz yerine getiremiyorsunuz!” diye konuştu.

İLGİLİ HABERLER

POPÜLER GÜNDEM