Ana SayfaSporFenerbahçe Beko, yeni koçunu buldu: Dimitris Itoudis!

Fenerbahçe Beko, yeni koçunu buldu: Dimitris Itoudis!

ING Basketbol Süper Ligi ekibi Fenerbahçe Beko’nun, Sasha Djordjevic ile THY Euroleague’de geçirilen başarısız sezonun ardından Dimitris Itoudis ile el sıkıştığı iddia edildi. Resmi açıklamanın sezon bittikten sonra yapılacağı öne sürüldü.

Fenerbahçe Beko’nun gelecek sezon için Yunan koç Dimitris Itoudis ile anlaşmaya vardığı ve sezon biter bitmez anlaşmanın duyurulacağı iddia edildi.

Sport24’ten Yunan gazeteci Spyros Kavalieratos’un haberine göre; kurduğu üst düzey kadroya rağmen THY Euroleague’de playoff turuna kalamayan Fenerbahçe Beko, sezon biter bitmez Sasha Djordjevic ile yollarını ayıracak. Sözleşmedeki madde gereği Djordjevic’e tazminat ödemeyecek olan Fenerbahçe, son maçın ardından Itoudis ile sözleşme imzaladığını açıklayacak.

“MUTLULUKLA KABUL ETTİ”

CSKA Moskova ile 1 yıl daha sözleşmesi olan ancak Rusya’nın Ukrayna’ya başlattığı savaş nedeniyle oluşan özel durum nedeniyle ayrılacak olan Itoudis de Fenerbahçe’den gelen teklifi ‘mutlulukla’ kabul etti.

Itoudis’in Fenerbahçe Beko’da geniş yetkilere sahip olacağı da vurgulandı.

DIMITRIS ITOUDIS KİMDİR?

1990’da antrenörlük kariyerine başlayan 51 yaşındaki Dimitris Itoudis, 1999’da Panathinaikos’ta Zeljko Obradovic’in asistanlığı görevine geldi. 13 sene bu görevde kalan Itoudis, Avrupa’nın en dominant takımı haline gelen Panathinaikos’un mimarlarından biri oldu.

Obradovic’in Panathinaikos’tan ayrılması sonrası Banvit ile başantrenörlüğe dönen Itoduis, 1 sezonun ardından CSKA Moskova’ya geçti.

Itoudis, CSKA ile birlikte 2 Euroleague şampiyonluğu, 6 Rusya Ligi, 6 VTB Ligi şampiyonluğu elde etti ve 2 kez EuroLeague yılın koşu ödülünün sahibi oldu.

Yunan başantrenör, Obradovic’in asistanı olarak ise 5 kez EuroLeague, 11 kez Yunan Ligi şampiyonluğu yaşadı.

Exit mobile version