Ana SayfaSporFenerbahçe Başkanı Ali Koç'tan pankart tepkisi: Hadsizlik, şımarıklık, çekememek...

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç’tan pankart tepkisi: Hadsizlik, şımarıklık, çekememek…

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, sarı-lacivertli kulübün bayramlaşma töreninde sert açıklamalarda bulundu. Koç, Trabzonspor – Antalyaspor maçında açılan pankart için “Bu artık Fenerbahçelilerin mücadele etmesi gereken konuma gelmiştir” ifadelerini kullandı.

Fenerbahçe’de Faruk Ilgaz Tesisleri’nde gerçekleştirilen bayramlaşma töreninde açıklamalarda bulunan Ali Koç çok sert ifadeler kullandı.

Trabzon’da yaşanan olaylarla ilgili olarak Koç, “Cumartesi gecesi tanık olduğumuz çirkin görüntüler, hadsizlik, şımarıklık, kural tanımazlık, çekinmemek, ülke değerlerini dahi bir şampiyonluk ve kutlama adına ayaklar altına almak, Fenerbahçelilerin mücadele etmesi gereken konuma gelmiştir” dedi.

Ali Koç’un açıklamaları şu şekilde:

“Bu kulüp hiçbir zaman pes etmeden mücadelesini sürdürmüştür. Türlü saldırılara rağmen 115 yıldır bayrağımızın dalgalanmasını sağlamış, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, Fenerbahçemize hizmet etmiş herkese, taraftarlarımıza emekleri için teşekkür ederim.”

“Cumhuriyetle iç içe geçmiş değerleri, bir gün olsun vazgeçmediği Atatürk bağlılığı, şanlı tarihi, şerefli mücadelesi ve camiasının sonsuz sevgisiyle iyi ki Fenerbahçe, çok yaşa Fenerbahçe.”

PANKART TEPKİSİ

“Cumartesi gecesi tanık olduğumuz çirkin görüntüler, hadsizlik, şımarıklık, kural tanımazlık, çekinmemek, ülke değerlerini dahi bir şampiyonluk ve kutlama adına ayaklar altına almak, Fenerbahçelilerin mücadele etmesi gereken konuma gelmiştir.”

“Sanki her şeyi istedikleri şekilde yapabileceklerini düşünmelerine hiç şaşırmayın. Perşembe günü sizinle paylaşacağım bilgilerle bazı konuları anlayacaksınız. Söz konusu takımla yaptığımız ilk maçta yaşadıklarımız, o gün hepimiz şiddetlendik, öfkelendik ve hatırlarsanız, maç sonunda ‘Fenerbahçeliler, hakkını korumak için artık kendi mücadelemizi vermemiz gerekiyor’ demiştim.”

“Bir şampiyonluk için bu kadar diğer camialar tahrik edilmez. Onları koruyan koruma kalkanı en azından şu anda her şeyden güçlü.”

3 TEMMUZ VURGUSU

“Bugün PFDK sevkleri var. O sevklerde yazılanlarda çok daha iyi anlayacaksınız nasıl korunduklarını. Acaba Antalyaspor’un bahsettiği darp, raporda olacak mı? Stadın kapasitesinden çok daha fazla seyircinin alınması, o raporda olacak mı? 3 Temmuz ruhuna dönmenin zamanı geldi. Çünkü bunlar meydanı boş buldu. Meydanın boş olmadığını gösterme zamanı geldi.”

“Haftalarca kapatılması gereken bir stadyumun bırakın kapatılmasının düşünülmesini gönüllerinde ne yatıyor biliyor musunuz, sahamız tahrip oldu, sondan 2. maçı İstanbul’da oynayalım. Bu cüreti de gösterecekler. Bir şampiyonluk için diğer camialar bu kadar tahrik edilmez”

İLGİLİ HABERLER

POPÜLER GÜNDEM