Pazartesi, Haziran 24, 2024
Ana SayfaGündemFDHKC'den İsrail açıklaması: 'İntikam için halkı hedef aldı'

FDHKC’den İsrail açıklaması: ‘İntikam için halkı hedef aldı’

Filistin’de faaliyet gösteren sol görüşlü Filistin Demokratik Halk Kurtuluş Cephesi (FDHKC) Siyasi Büro Üyesi Talal Ebu Zarife, “insani ara”nın ardından abluka altındaki Gazze Şeridi’ndeki saldırılarını yoğunlaştıran İsrail’in sivil halkı hedef alarak direnişten intikam aldığını söyledi.

Gazze’deki Marksist direniş grubunun yetkililerinden Ebu Zarife, “insani aranın sona ermesinden bu yana İsrail’in Gazze Şeridi’nde uçak, hücumbot ve tanklardan atılan binlerce roketle hedef almadık yerleşim alanı bırakmadığını” belirtti.

Ebu Zarife, “Direniş, doğrudan çatışmalar ya da bombardımanlar yoluyla başarılar elde ettiğinde, işgalciler direnişten intikam almak için sivilleri hedef almaktan başka bir yol bulamıyor. İsrail’in Gazze’ye yönelik barbar savaşında başarı elde edememesi, onu, sivilleri ve mülklerini daha fazla hedef alarak, katliamlar yaparak intikam almaya itiyor.” ifadelerini kullandı.

Gazze’nin güneyindeki Filistinlilerin kararlılığının, kuzey kentlerindekilerin kararlılığının bir uzantısı olduğuna işaret eden Ebu Zarife, bunun “işgalcilerin yürüttüğü tehcir planlarını boşa çıkaracağını” vurguladı.

“İşgalcilerin sabahtan bu yana attıkları yoğun fosfor bombalarıyla Gazze kentinin gökyüzünü duman bulutuna çevirdiğini” aktaran Ebu Zarife, bunun “tehcir ve soykırım savaşının ayrılmaz bir parçası” olduğunu ifade etti.

İsrail’in askerleri ve Yahudi yerleşimcilerin ödediği bedelin beklenenden fazla olduğunu belirten Ebu Zarife, bunun da “İsrail’in hesaplarını bozduğunu ve tüm bölgeleri kapsayacak şekilde bombardımanı genişleterek krizi derinleştirdiğini” kaydetti.

Ebu Zarife, “Arap ülkelerinin elinde, siyonist rejimin Filistin halkına yönelik soykırım savaşını durdurması için ABD’ye baskı uygulayacak birden fazla güç faktörü bulunduğuna” dikkati çekti.

Ateşkesin uluslararası toplumun ve uluslararası kuruluşların önceliği olması gerektiğini vurgulayan Ebu Zarife, “bunun ancak katliamları kınama ve sivillerin hayatına saygı gösterilmesi için yapılan çağrıların ötesine geçecek ciddi baskılar ve İsrail’in işlediği savaş suçlarını durdurmaya zorlayacak pratik adımlarla mümkün olacağını” ifade etti.

En Son Okunanlar

En Çok Okunanlar